მოსწავლეთა საფეხბურთო ტურნირი - ”სკოლბურთი” დაიწყო
საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრის პირველი მოადგილე აკაკი სეფერთელაძე და  UEFA-ს ჰედტრიკის პროგრამების ხელმძღვანელი ჯოზეფ კლიმენტი ვაკე-საბურთალოს რაიონის საჯარო სკოლებს შორის  მიმდინარე საფეხბურთო ტურნირს  დაესწრნენ.
ტურნირი მოსწავლეთა შორის     საქართველოს მასშტაბით უკვე  მეოთხე წელია ტარდება. წელს  ”სკოლბურთი”  7 მაისს დაიწყო და სავარაუდოდ, 27 ივნისს ტრადიციულად ბათუმში დასრულდება. მასში საქართველოს მასშტაბით 73 რაიონის 1150 სკოლაა ჩართული. შესარჩევი ტურნირები 3 ეტაპად გაიმართება. მესამე დასკვნით ეტაპზე  16 გუნდი (თბილისის 5 და რეგიონების თითო) მიიღებს მონაწილეობას. გამარჯვებული გუნდი საერთაშორისო საფეხბურთო ფესტივალზე  გაემგზავრება.
“სკოლბურთის” მიზანი ფეხბურთის პოპულარიზაცია და ცხოვრების ჯანსაღი წესის დანერგვაა. მისი ორგანიზატორები არიან: საქართველოს ფეხბურთის ფედერაცია, საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტრო, საქართველოს კულტურის, ძეგლთა დაცვისა და სპორტის სამინისტრო და ”საქართველოს ეზოს ფეხბურთის ასოციაცია”.
2009 წელს საქართველოს ჩემპიონმა წალენჯიხის რ-ნის სოფელ ლიას საჯარო სკოლის გუნდმა თურქეთში გამართულ საერთაშორისო ტურნეზე I ადგილი დაიკავა,   2008 წელს  აბროლაურის №1 საჯარო სკოლის გუნდმა თურქეთის საერთაშორისო ტურნეზე III ადგილი დაიკავა,  2007 წელს ესპანეთში, ზუგდიდის №1 საჯარო სკოლის ფეხბურთის გუნდმა ”კოსტა ბრავას თასის” სახელობის ევროტურნირზე  II ადგილი მოიპოვა, ფეხბურთელი ცოტნე სამუშია კი ტურნირის ბომბარდირად აღიარეს.

Football Competition – “School Ball” Started
First Deputy Minister of Education and Science, Akaki Seperteladze and UEFA Hat Trick program manager, Joseph Clement attended ongoing football tournament among the school children of Vake-Saburtalo districts.
Tournament is being held for the fourth time throughout the whole Georgia. This year, School Ball began on May 7 and supposedly, it will be finished on June 27, traditionally in Batumi. 1150 schools of 73 regions of Georgia are involved in the competition. Selection rounds will be held in three levels. 16 teams (5 from Tbilisi and 1 from each regions) will take participation in the final round. Winner team will depart to participate in International Football Festival.
The goal of School Ball is to make football more popular and develop healthy way of life. Competition is organized by Georgian Football Federation, MES, Ministry of Culture, Monuments Protections and Sport and Association of Georgian Yard Football.