„სპორტფოტო 2018“-ს სპორტის უნივერსიტეტმა უმასპინძლა
ფიზიკური აღზრდისა და სპორტის სახელმწიფო უნივერსიტეტში პროექტ „სფორტფოტოს“ ავტორები სტუდენტებსა და ლექტორებს შეხვდნენ. მოეწყო 2018 წლის მნიშვნელოვანი სპორტული მოვლენების ამსახველი ფოტოგამოფენა. ღონისძიებას დაესწრნენ განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის სამინისტროს სპორტის განვითარების დეპარტამენტის უფროსი ირაკლი დოლაბერიძე და უნივერსიტეტის რექტორი ჯემალ ძაგანია. შეხვედრაზე ისაუბრეს სპორტის სფეროში ფოტოგრაფიის როლსა და მნიშვნელობაზე. პროფესიონალმა სპორტულმა ფოტოგრაფებმა - ეკა ელოშვილმა, თამუნა ყულუმბეგაშვილმა და ლაშა კუპრაშვილმა სტუდენტებს თავიანთი გამოცდილება გაუზიარეს.
სპორტული მოვლენების ამსახველ მეხუთე გამოფენას - „სპორტფოტო 2018“-ს წელს „ფაბრიკის“ საგამოფენო სივრცემ უმასპინძლა. საიუბილეო გამოფენის ფარგლებში გაიმართა კატალოგის პრეზენტაცია, რომელშიც 12 პროფესიონალი სპორტული ფოტოგრაფის 150-ზე მეტი ნამუშევარი შევიდა. წლის ბოლომდე, „სპორტფოტოს“ ავტორებს არაერთი საინტერესო ღონისძიება აქვთ დაგეგმილი.

Sports university to host “Sportphoto 2018"
The authors of the project "Sport photo" met with students and lecturers at the Physical Education and Sport State University. A photo exhibition depicting important sport events in 2018 was arranged as well. The event was attended by the Head of Sports Development Department of the Ministry of Education, Science, Culture and Sports - Irakli Dolaberidze and Rector of the University - Jemal Dzagania. At the meeting they talked about the role and importance of photography in the field of sport. Professional sports photographers - Eka Eloshvili, Tamuna Kulumbegashvili and Lasha Kuprashvili shared their experience with the attending students.
The fifth exhibition of sports events - "Sportphoto 2018"  was hosted at the exhibition space of "Fabrika". The aforementioned exhibition included more than 150 works of 12 professional sports photographer.