პროფესიული განათლების გამოფენა - „ გაიცანი პროფესია “
მოსწავლე ახალგაზრდობის ეროვნულ  სასახლეში,  პროფესიული განათლების გამოფენა - „გაიცანი პროფესია“ გაიხსნა. გამოფენა საზოგადოებრივი კოლეჯის  „სპექტრი“ და საქართველოს სავაჭრო-სამრეწველო პალატის ორგანიზებით გაიმართა და მისი მიზანი იყო პროფესიული განათლების შესახებ ინფორმაციის მიღების,  ხელმისაწვდომობისა და დასაქმების ხელშეწყობა. გამოფენა გახსნეს და მოწვეულ სტუმრებს სიტყვით მიმართეს განათლების, მეციერების, კულტურისა და სპორტის სამინისტროს პროფესიული განათლების განვითარების დეპარტამენტის უფროსმა ირინა წეროძემ, ეკონომიკისა და მდგრადი განვითარების მინისტრმა გიორგი ქობულიამ და სავაჭრო-სამრეწველო პალატის პრეზიდენტმა ნინო ჩიქოვანმა.
ირინა წეროძის განცხადებით, ეს ღონისძიება არის დადასტურება იმისა, რომ აუცილებელია კერძო სექტორის ჩართულობა პროფესიული განათლების პროცესში და სწორედ მათი მონაწილეობითაა შესაძლებელი ისეთი პროფესიული პროგრამების შემუშავება, რომლებიც სამუშაო ადგილების შექმნასა და სწრაფ დასაქმებაზეა ორიენტირებული. თავის სიტყვაში ირინა წეროძემ პროფესიულ პროგრამებზე მიმდინარე რეგისტრაციის პროცესზე და იმ პროგრამებზეც ისაუბრა, რასაც კოლეჯები  ყველა დაინტერესებულ პირს სთავაზობს.
ღონისძიებას 60-ზე მეტი კომპანიის წარმომადგენელი დაესწრო და აქვე გაფორმდა ხელშეკრულება თანამშრომლობის თაობაზე კოლეჯ „სპექტრსა“  და კომპანიებს „ვოლვო“, „საგა“ და „ინსტას“ შორის.

Vocational Education Exhibition - "Meet the vocation"
Vocational Education Expo - "Meet the Vocation" was opened at the National Youth Palace. The exhibition was organized by the Public College "Spektri", together with the Chamber of Commerce and Industry of Georgia and was aimed at facilitating the accessibility, and employment of the vocational education. The exhibition was opened and the invited guests were addressed by the head of the Vocational Education Development Department of the Ministry of Education, City Hall, Culture and Sports - Irina Tseroidze, Minister of Economy and Sustainable Development - Giorgi Kobulia and President of the Chamber of Commerce and Industry - Nino Chikovani.
According to Irina Tseradze, this event is a confirmation that private sector’s involvement in vocational education is possible and their participation in order develop vocational programs that are oriented to employment and retention is absolutely feasible. In her speech, Irina Tseradze talked about the current registration process on vocational programs to all the interested individuals.
More than 60 company representatives attended the event and signed a contract on cooperation with the college Spektri.