ახალი ინფრასტრუქტურული პროექტები ლაგოდეხის მუნიციპალიტეტში
ლაგოდეხის მუნიციპალიტეტში ოთხი საჯარო სკოლის სრული რეაბილიტაცია განხორციელდა. ათასწლეულის გამოწვევის  ფონდი - საქართველოს მიერ  თანამედროვე სტანდარტებით განახლდა და აღიჭურვა ლაგოდეხის პირველი და სოფლების განჯალის,  ვარდისუბნისა  და აფენის საჯარო სკოლები. შესრულებული სამუშაოები განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის მინისტრის მოადგილემ, ნათია ზედგინიძემ, პარლამენტის განათლების, მეცნიერებისა და კულტურის კომიტეტის თავმჯდომარემ, მარიამ ჯაშმა, პარლამენტის წევრთან, გურამ მაჭარაშვილთან და ადგილობრივი ხელისუფლების წარმომადგენლებთან ერთად დაათვალიერეს და პედაგოგებს  შეხვდნენ. სტუმრებმა  სოფელ ჰერეთისკარში ავარიული სკოლაც მოინახულეს და აქვე მოსახლეობას გააცნეს მთავრობის გადაწყვეტილება, რომლის თანახმად, მიმდინარე წელს სოფელ კაბალსა და ჰერეთისკარში ორი ახალი სკოლა აშენდება და ორ საჯარო სკოლას სრული რეაბილიტაცია ჩაუტარდება.
მინისტრის მოადგილის განცხადებით, გაზრდილი და გასამმაგებული ბიუჯეტის ფარგლებში, გაჩნდა შესაძლებლობა, 2021-22 წლებში უფრო მეტი  ინფრასტრუქტურული პროექტი განხორციელდეს:  „განათლება ერთის მხრივ, გულისხმობს ძლიერ და კომპეტენტურ პედაგოგებს და მეორეს მხრივ, ინფრასტრუქტურულ გარემოს, სივრცეს,  სადაც ხარისხიანი  საგანმანათლებლო პროცესი უნდა წარიმართოს. ამ მიზნებზე მუშაობა დაწყებულია და მუნიციპალიტეტთან მჭიდრო თანამშრომლობით, ვცდილობთ მაქსიმალურად მოკლე დროში მივიღოთ შედეგები” - ნათია ზედგინიძე.
ამავე დღეს საზეიმო ვითარებაში ოქროსა და ვერცხლის მედლები გადაეცათ მუნიციპალიტეტის წარჩინებულ კურსდამთავრებულებს.

New Infrastructure Projects in Lagodekhi Municipality
Four public schools were fully renovated in Lagodekhi Municipality. Millennium Challenge Fund - Georgia has been upgrading and equipping schools with the modern standards in Lagodekhi Municipality and the surrounding area. Natia Zedginidze, Deputy Minister of Education, Science, Culture and Sport, Mariam Jashi, Chairman of Education, Science and Culture Committee of Parliament of Georgia held a meeting with Guram Macharashvili, local government officials and teachers. The guests visited the damaged school in the village of Heretiskari and informed the population about the decision of the government, according to which two new schools will be built in the village Kabalisa and Heretiakari and two public schools will be fully rehabilitated.
According to the deputy minister, due to the increased and enhanced budget, the possibility of more infrastructural projects will be implemented in the years of 2021-22: "Education on one hand implies strong and competent teachers giving education, whereas on the other hand, the infrastructure and environment plays an important role, after all it’s where the quality education process is conducted. We are working on these objectives in close cooperation with the municipality representetives, to try to get results in the shortest possible time "- Natia Zedgenidze.