ბავშვთა ნახატების გამოფენას დიპლომატიური კორპუსი გაეცნო
საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრის დიმიტრი შაშკინის ინიციატივით, სამინისტროში  ბავშვთა დაცვის საერთაშორისო დღისადმი მიძღვნილი მოსწავლეთა ნახატების გამოფენა გაიმართა. განსაკუთრებული ნიჭით დაჯილდოებულ ბავშვთა ნამუშევრებს ბევრ საპატიო სტუმართან ერთად, იაპონიის ელჩი საქართველოში მასაიოში კამოჰარა, ამერიკის საბჭოების, მშვიდობის კორპუსის, USAID-ის, მსოფლიო ბანკისა და საქართველოში აკრედიტებული სხვა დიპლომატიური კორპუსის წარმომადგენლები  გაეცნენ.
თბილისის მე-4, 21-ე, 47-ე, 55-ე, 123-ე,  154-ე და 178-ე  საჯარო სკოლების მოსწავლეთა: სულხან ფიცხელაურის, ანასტასია ახვლედიანის,  ხატია პაპიძის, გიორგი სისაურის, ჩიმგიზ ყურბანოვის,  ანი გეგეჭკორისა და გიორგი გოგნელაშვილის მხატვრულმა ტილოებმა დამთვალიერებელთა დიდი მოწონება დაიმსახურეს.
დიმიტრი შაშკინის განცხადებით სამინისტრო იწყებს ახალ პროგრამას, რომლის ფარგლებშიც ყველა ნიჭიერ ბავშვს საშუალება ექნება საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროში ყოველთვიურად გამართოს თავისი ნახატების გამოფენა. ნებისმიერი ფორმით ნიჭიერ ბავშვთა წახალისება ზრდის  მათ მოტივაციას და ხელს უწყობს  მოსწავლეთა შესაძლებლობების გამოვლენასა და სტიმულირებას.

By the initiative of the Minister of Education and Science, Dimitri Shashkini, exhibition of school children paintings dedicated to International Children’s Day was held at the Ministry. Ambassador of Japan to Georgia Mr. Masayoshi Kamohara, representatives of American Councils, Peace Corps, USAID, World Bank and Diplomatic Corps, accredited in Georgia were among the honorable guests who visited the exhibition of the talented children.
Visitors of the exhibition particularly liked the workings of the school children of Tbilisi Public Schools №4, №47, №55, №123, №154 and №178: Sulkhan Pitskhelauri, Anastasia Akhvlediani, Khatia Papide, George Sisauri, Chimgiz Kurbanov, Ani Gegechkori and George Gognelasjvili.
According to the announcement of Dimitri Shashkini, MES launches new program that envisages exhibiting paintings of talented school children one time a month at the Ministry. Any kind of school children encouragement will increase motivation among the children and give them opportunity to show their talent.