აკაკი სეფერთელაძე 42-ე საჯარო სკოლაში ქართულ ხელნაწერთა გამოფენას გაეცნო
საქართველოს  განათლებისა და მეცნიერების მინისტრის პირველი მოადგილე აკაკი სეფერთელაძე  ილია ვეკუას სახელობის 42-ე ფიზიკა-მათემატიკურ სკოლაში ამავე სკოლის მოსწავლეთა კულტურული მემკვიდრეობის კლუბისა და ხელნაწერთა ეროვნული ცენტრის ორგანიზებით გამართულ, ძველ ქართულ ხელნაწერთა გამოფენას გაეცნო. წარმოდგენილ ექსპონატებთან დაკავშირებით, ხელნაწერთა ინსტიტუტის დირექტორმა ბუბა კუდავამ მოსწავლეებისთვის სემინარი გამართა. სემინარს წახალისების ფორმა ჰქონდა და იგი იმ მოსწავლეებისთვის იყო  განკუთვნილი, რომლებიც წარმატებით მონაწილებდნენ ისტორიისა და ქართული ენის ოლიმპიადებში.
ერთობლივი პროექტის მიზანია მომავალ თაობას ძველი ქართული ხელნაწერები, მათი შექმნის ისტორია და საარქივო მასალები  გააცნოს;  დაეხმაროს მოზარდებს უკეთესად აღიქვან და გაიგონ ის ნაწარმოებები, რომლებსაც ისინი სასკოლო პროგრამით სწავლობენ; გაეცნონ იმ ტექნოლოგიებს, რომლებსაც ჩვენი წინაპრები იყენებდნენ დამწერლობისთვის საჭირო მასალების შექმნისას და სხვ.
42-ე სკოლაში გამოიფინა ძველ ქართულ ხელნაწერთა ასლების 15 ექსპონატი, საინტერესო საბუთებისა და საარქივო მასალების ფოტოები.

First Deputy Minister of Education and Science, Akaki Seperteladze visited ancient Georgian manuscript exhibition at Vekua Physics-Mathematical School №42 that was organized by the school children Club of Cultural Heritage and National Centre of Manuscripts. Director of National Centre of Manuscripts, Buba Kudava held a seminar about presented exhibits in order to encourage the school children that successfully participate in the Olympiads of History and Georgian Language.
The goal of the joint project is to inform future generation about ancient Georgian manuscripts, history and archival materials; support adults to understand the workings, they study at schools; familiarize them with   technologies that our predecessors used to create necessary writing materials and etc.
Totally, 15 copies of ancient Georgian manuscript exhibits, photos of interesting documents and archival materials were exhibited.