94 ქართველი ახალგაზრდა სწავლასა და კვლევას გერმანიაში განაგრძობს
საქართველოს  განათლებისა და მეცნიერების მინისტრის მოადგილემ ნოდარ სურგულაძემ და გერმანიის ფედერაციული რესპუბლიკის ელჩმა საქართველოში ორთვინ ჰენიგმა, გაცვლითი სამსახურის (DAAD) სტიპენდიები 94 ქართველ ახალგაზრდას გერმანიაში სწავლისა და კვლევის მიზნით საზეიმო ვითარებაში გადასცეს.
რამოდენიმე კვირაში  ახალგაზრდა მეცნიერები და უმაღლესი სასწავლებლების დოცენტები 2010/2011 სასწავლო წლისათვის გერმანიაში გაემგზავრებიან, რათა იქ, გერმანიის სხვადასხვა უნივერსიტეტებსა და კვლევით ცენტრებში ისწავლონ, ჩაატარონ კვლევები და დაამყარონ კავშირები თავიანთ გერმანელ კოლეგებთან.
გერმანიის აკადემიური გაცვლითი სამსახური/DAAD წარმოადგენს გერმანიის უმაღლესი სკოლების ერთობლივ ორგანიზაციას, რომელიც მიზნად ისახავს, ხელი შეუწყოს უცხოეთთან აკადემიურ ურთიერთობებს, უპირატესად სტუდენტთა და მეცნიერთა გაცვლის გზით. ამ მიზნით DAAD-ი 200-ზე მეტ ცალკეულ პროგრამას ახორციელებს. ისინი ხელმისაწვდომია ყველა დარგის როგორც უცხოელი, ასევე გერმანელი სპეციალისტისათვის. მთლიანობაში 60.000 უცხოელი თუ გერმანელი სტიპენდიანტით DAAD-ი მსოფლიო მასშტაბით აკადემიური გაცვლის უდიდეს ორგანიზაციას წარმოადგენს.

94 Georgian Youngsters will Continue Studies and Research in Germany
Deputy Minister of Education and Science, Nodar Surguladze and Ambassador of Federal Republic of Germany to Georgia, Ortwin Hennig awarded 94 Georgian youngsters with the internships of German Academic Exchange Service (DAAD) to study and research in Germany.
Young scientists and Assistant Professors of Higher Educational Institutions will leave for Germany in several weeks in order to study, research and contact German colleagues  in 2010/2011 academic years.
German Academic Exchange Service (DAAD) is the joint organization of German High Schools. It is designed to support academic relations with foreigners by exchanging students and scientists. DAAD implements more than 200 programs to achieve this goal. They are accessible for foreign specialists of all fields as well as German specialists. Together with 60.000 foreigners and German scholars, DAAD presents one of the largest exchange organizations in the world. 3 lecturers of DAAD work in Tbilisi, Kutaisi and Batumi universities.