მიხეილ ბატიაშვილი: „ყველა პირობა აქვთ ახალგაზდებს შექმნილი იმისთვის, რომ მაქსიმალურად გამოავლილონ საკუთარი ცოდნა“
საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის მინისტრი მიხეილ ბატიაშვილი და გამოცდების ეროვნული ცენტრის ხელმძღვანელი სოფიო გორგოძე 147-ე საჯარო სკოლაში საგამოცდო ცენტრში გამოცდების მიმდინარეობის პროცესს გაეცნენ.
მინისტრი გამოცდიდან გამოსულ აბიტურიენტებს გაესაუბრა და გამოცდების მიმდინარეობის შესახებ ინფორმაცია პირადად  მათგან მიიღო. მიხელ ბატიაშვილმა მათ წარმატება უსურვა და იმედი გამოთქვა, რომ დასახულ მიზანს აუცილებლად მიაღწევენ, სასურველ უმაღლეს სასწავლებლებში სწავლას წარმატებით გააგრძელებენ.
„მოგეხსენებათ, დღეს ეროვნული გამოცდები დაიწყო. დილიდან მე და ჩემი მოადგილეები სხვადასხვა საგამოცდო ცენტრში ვაკვირდებით, პირადად ვეცნობით გამოცდების მიმდინარეობის პროცესს და ინფორმაციას უწყვეტად ვიღებთ. 147-ე სკოლის საგამოცდო ცენტრში პროცესი მშვიდ გარემოში მიმდინარეობს. ვესაუბრეთ თანამშრომლებს, გამოცდიდან გამოსულ აბიტურიენტებს და დაასტურეს, რომ  ყველა პირობა აქვთ ახალგაზდებს შექმნილი იმისთვის, რომ მაქსიმალურად გამოავლილონ საკუთარი ცოდნა. მოგეხსენებათ წელს 41 ათასი აბიტურიენტი გვყავს. საქართველოს მასშტაბით და 23 საგამოცდო ცენტრი ფუნქციონირებს. ყველა აბიტურიენტს მინდა წარმატება ვუსურვო" -  განაცხადა მიხეილ ბატიაშვილმა.

Mikheil Batiashvili: "All the conditions are created for the young people to maximize their knowledge"
Minister of Education, Science, Culture and Sport - Mikheil Batiashvili and Head of the National Examination Center - Sophio Gorgodze got acquainted with the process of exams in the examination center of Public School # 147.
The Minister had a discussion with the entrants, who were interested to receive information from the Minister directly. Mikheil Batiashvili wished them success and expressed hope that they will achieve their goals and will continue to study in the desired higher education institutions successfully.
"As you know, national examinations started today. From the early morning myself and my deputies we look at different exam centers, we personally recognize the process of exams and receive updates and information continuously. The process is in a calm environment at the examination center of the 147th School. We have 41 thousand entrants this year. There are 23 examination centers throughout Georgia. I wish all the entrants best of luck.” - stated Mikheil Batiashvili