სასკოლო სახელმძღვანელოების კონკურსი დასრულებულია
საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრმა დიმიტრი შაშკინმა  და ეროვნული სასწავლო გეგმებისა და შეფასების ცენტრის დირექტორმა ნათია ჯოხაძემ სკოლების პედაგოგებსა და დირექტორებს სასკოლო სახელმძღვანელოების კონკურსის შედეგები გააცნეს.
2010-2011 სასწავლო წლისთვის სამინისტროს მიერ იანვარში გამოცხადდა კონკურსი მე-4, მე-5, მე-8, მე-11 და მე-12 კლასების სახელმძღვანელოებზე. კონკურსში მონაწილეობდა 32 გამომცემლობის 120 სახელმძღვანელო. კონკურსის შედეგად, გრიფი მიენიჭა 77 სახელმძღვანელოს, ხოლო გრიფი ვერ  მიიღო საკონკურსო წიგნების დაახლოებით 40%-მა.
როგორც ცნობილია, 2010 წელს ეროვნული სასწავლო გეგმებისა და შეფასების ცენტრის მიერ შემუშავდა გრიფის მინიჭების პროცედურის ახალი მიდგომები და პრინციპები. დაიხვეწა    საკონკურსო     პროცედურები, მკაცრად განისაზღვრა სახელმძღვანელოს შეფასების კრიტერიუმები, სახელმძღვანელოების ტექნიკური პარამეტრები და სახელმძღვანელოს შეფასების პროცედურა და მეთოდიკა. სახელმძღვანელოს გრიფირების პროცესში მონაწილეობდნენ როგორც ეროვნული სასწავლო გეგმებისა და შეფასების ცენტრის საგნობრივი ექსპერტები, ასევე მოწვეული ექსპერტები სხვადასხვა აკადემიური წრეებიდან და სკოლების პედაგოგები.
სასკოლო სახელმძღვანელოების კონკურსის ძირითადი არსია სკოლებისა და მოსწავლების უზრუნველყოფა ხარისხიანი სახელმძღვანელოებით და ზოგადად სწავლების ხარისხის გაუმჯობესება.

Textbook Competition is Finished
Minister of Education and Science, Dimitri Shashkini and Director of National Curriculum and Assessment Center, Natia Jokhadze introduced the results of textbook competition to the teachers and Principals of schools.
MES announced competition of the textbooks for 4th, 5th, 8th, 11th and 12th grades for 2010-2011 years in January. 120 textbooks of 32 publishing houses were presented at the competition. As a result of the competition, 77 textbooks have been approved. Around 40% of school textbooks were not approved.
As it is known, new procedures and approaches of textbook approval were developed in 2010 by National Curriculum and Assessment Center. Terms of competition were advanced. Textbook evaluation criteria, technical parameters, procedure and methodology of assessment were strictly defined. Subject matter experts of National Curriculum and Assessment Center as well as invited experts of different academic sectors and teachers participated in textbook approval.
Textbook competition is designed to support the school children with the books of high quality and advance the quality of teaching.