მედია-ფესტივალი „ბაჩოს თასი 2019“ თბილისი ჰილსის გოლფის მოედანზე ჩატარდა
სპორტულ ჟურნალისტთა საერთაშორისო დღის აღსანიშნავად, 2 ივლისს „თბილისი ჰილსის“ გოლფის მოედნებზე მედია-ფესტივალი „ბაჩოს თასი 2019“ გაიმართა. ტურნირი სპორტული ჟურნალისტების მონაწილეობით, საქართველოს გოლფის ფედერაციის მიერ დადგენილი წესებისა და რეგლამენტის გათვალისწინებით ჩატარდა. გამარჯვებულები და პრიზიორები გამოვლინდნენ ინდივიდუალური მაჩვენებლების შესაბამისად, კაცებსა და ქალებს შორის.
ვაჟთა შორის პირველი ადგილი მოიპოვა ლაშა რამაზაშვილმა, ვერცხლის მედალი ზვიად შათირიშვილმა დაისაკუთრა, ხოლო მესამე ადგილი და შესაბამისად ბრინჯაოს მედალი - გიორგი ათაბეგაშვილმა. გოგონებში ჩემპიონი გახდა თამარ მამაგულაშვილი, ვერცხლის მედალი მერსი სულხანიშვილმა მოიპოვა, ბრინჯაო კი ანი ნადირაშვილმა.
ტურნირში მონაწილეობდნენ ქართველი სპორტსმენებიც, თუმცა მათი შედეგები ცალკე დაითვალა და საბოლოოდ გოგონებში საუკეთსო შედეგი დააფიქსირა - ბატუტზე მხტომელმა ლუბა გოლოვინამ, რომელიც მინსკის მეორე ევროპული თამაშების ვერცხლის პრიზიორია. ვაჟებში საუკეთესო იყო წყალბურთის ნაკრების წევრი - გიორგი ხვედელიანი. მათ გარდა, სპორტულ ჟურნალისტებთან ერთად, სპორტული მედიის საერთაშორისო დღე აღნიშნეს წყალბურთის ნაკრების კაპიტანმა - ზურაბ რურუამ, ხელბურთის ნაკრების კაპიტანმა შოთა თევზაძემ, საქართველოს კალათბურთელთა ნაკრების ვეტერანმა მოთამაშემ - ვიქტორ სანიკიძემ და ნაკრების მოთამაშემ მერაბ ბოქოლიშვილმა.
გოლფის მედია-ტურნირის ორგანიზატორები იყვნენ განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის სამინისტრო, სპორტულ ჟურნალისტთა ასოციაციასთან და გოლფის ფედერაციასთან ერთად. ფესტივალის მხრდამჭერები - „თბილისი ჰილსი“, ეროვნული ოლიმპიური კომიტეტი, კომპანია „ზედაზენი“, ტურნირის პარტნიორები - ოლიმპიური აუზი, სპორტული ტანსაცმლის მაღაზია 'NICK and DAVE'.
მედია-ფესტივალის გამარჯვებული და პრიზიორები დაჯილდოვდნენ შესაბამისი თასებით და ტურნირის ორგანიზატირების და მხარდამჭერი პარტნიორების მიერ დაწესებული სამახსოვრო პრიზებით. სპორტულ ჟურნალისტთა მედია-ტურნირი „ბაჩოს თასი“ სპორტის სამინისტროს მხადაჭერით 2010 წლიდან ტარდება და სპორტული გაზეთის „სარბიელის“ ჟურნალისტის, ბაჩო სვანიძის ხსოვნას ეძღვნება.

Media-Festival "Bacho Cup 2019" was held at Tbilisi Hill's Golf Square
To celebrate the International Day for Sports Journalists, on July 2, "Tbilisi Bacho Cup 2019" was held at "Tbilisi Hills" Golf Course Resort. The tournament was held with the participation of sports journalists in accordance with the rules and regulations established by the Georgian Golf Federation. Winners and prizes were revealed in accordance with individual indicators between men and women.
Lasha Ramazashvili won the first place among the men, silver medal was awarded to Zviad Shatirishvili and third place and accordingly the bronze medal was awarded to Giorgi Atebegashvili. Tamar Mamagulashvili became champion women, whereas Meri Sulkhanishvili won the silver medal, and Bronze went to Ani Nadirashvili.
Amongst the journalists, several Georgian sportsmen were also participating in the tournament, but their results were counted separately and finally the best result was revealed to be achieved by Lubha Golovina, who is the silver medalist of Minsk's second European games. Giorgi Khvedeliani, a member of the Water Polo team, was the best among the men. In addition to sports journalists, the sports media was celebrated by the captain of the water polo team - Zurab Rurua, captain of the handball team Shota Tevzadze, veteran player of Georgian basketball team - Viktor Sanikidze.
The golf media tournament was organized by the Ministry of Education, Science, Culture and Sport of Georgia, Sports Journalists Association and Golf Federation.
Supporters of the festival - "Tbilisi Hils", National Olympic Committee, "Zedazeni", Partners of the Tournament - Olympic Pool, Sports clothing store 'Nick and DAVE'.
Winners of the Media Festival were awarded with the appropriate cups and memorable prizes set by the tournament organizers and supporting partners. Sports journalists' media tournament "Bacho Cup" is being held by the Ministry of Sport since 2010 and is dedicated to the memory of Bacho Svanidze, journalist of the sports newspaper "Sarbi".