ბათუმში კავკასიის უნივერსიტეტის ახალი კამპუსისა და სკოლის მშენებლობას ჩაეყარა საფუძველი
ბათუმში, ადგილობრივი მთავრობის ხელშეწყობით, კავკასიის უნივერსიტეტის ახალი კამპუსისა და სკოლის მშენებლობას ჩაეყარა საფუძველი. ღონისძიებას საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა სპორტის მინისტრის მოადგილე, ირინა აბულაძე დაესწრო.
კამპუსი აღჭურვილი იქნება თანამედროვე ინფრასტრუქტურით, ბიბლიოთეკით, ლაბორატორიებით, სპორტული მოედნებით, საცურაო აუზით და სტუდენტური საერთო საცხოვრებლით. სივრცე გათვლილია 1500 ადგილობრივ და საერთაშორისო სტუდენტსა და 500 მოსწავლეზე.
ირინა აბულაძე: "კავკასიის უნივერსიტეტის ახალი კამპუსი სრულიად ჯდება საქართველოს მთავრობის მიერ ინიცირებულ განათლების ქალაქების კონცეფციაში, რომელიც გულისხმობს ერთ სივრცეში როგორც საგანმანათლებლო ინფრასტრუქტურის, ასევე თანამედროვე საბიბლიოთეკო, საკონფერენციო, საბუნებისმეტყველო და ტექნოლოგიური ლაბორატორიების არსებობას."

The construction ceremony of a new campus of Caucasus University was held in Batumi
The campus will be equipped with modern infrastructure, library, laboratories, sports grounds, swimming pool and student dormitory. The space is designed for 1500 local and international students and 500 pupils.
Irina Abuladze: "The new campus of the University of Caucasus is completely compatible with the concept of education cities initiated by the Government of Georgia, which involves clustering various facilities in one convenient space such as  modern libraries, conference halls, science and technological laboratories and many more.”