თბილისი 17-წლამდელ წყალბურთელთა ევროპის ჩემპიონატს მასპინძლობს
9 აგვისტოს, განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის მინისტრმა მიხეილ ბატიაშვილმა და საწყლოსნო სახეობათა ფედერაციის პრეზიდენტმა დავით რურუამ პრესკონფერენცია გამართეს და 11-18 აგვისტოს, თბილისში გასამართ 17-წლამდელ წყალბურთელთა ევროპის ჩემპიონატზე ისაუბრეს. პრესკონფერენციას დაესწრნენ საქართველოს 17-წლამდელთა ნაკრების წევრები და გუნდის მთავარი მწვრთნელი სოსო მაისურაძე. ასევე, წყალბურთელებს მოახლოებულ ჩემპიონატზე წარმატება უსურვეს - მინისტრის მოადგილემ შალვა გოგოლაძემ და საწყლოსნო სახეობათა ფედერაციის ვიცე-პრეზიდენტმა ალექსანდრე ბითაძემ. სამინისტროს სტუმრობდნენ და მინისტრთან ერთად ევროპის ჩემპიონატის მნიშვნელობაზე ისაუბრეს ევროპის წყალბურთის ფედერაციის წარმომადგენლებმა - ჯანი ლონციმ ტექნიკური კომიტეტის თავჯდომარემ და მარკო ბირიმ აღმასრულებელი კომიტეტის დირექტორმა.
11-18 აგვისტოს, თბილისის ოლიმპიური საცურაო აუზი 17-წლამდელ წყალბურთელთა ევროპის ჩემპიონატს უმასპინძლებს, რომელშიც მონაწილეობას მიიღებს ევროპის უძლიერესი 16 ნაკრები. საქართველოს ნაკრების მეტოქეები ბ-ჯგუფში იქნებიან  - მონტენეგრო, სლოვაკეთი და რუმინეთი. 11 აგვისტოს, საქართველოს ნაკრები პირველ შეხვედრას რუმინეთთან გამართავს. მატჩი 19:00 საათზე დაიწყება. 20:30 საათზე დაგეგმილია ევროპის ჩემპიონატის გახსნის ოფიციალური ცერემონია.

On August 9, Minister of Education, Science, Culture and Sport - Mikheil Batiashvili and President of Water Sports Federation - David Rurua held a press conference and spoke about the European Under-17 Water Polo Championship on August 11-18 in Tbilisi. Members of Georgian U-17 team and head coach of the team - Soso Maisuradze attended the press conference. Representatives of the European Water Polo Federation - Gianni Lonzi, Chairman of the Technical Committee - Marco Byrie, Executive Director of the Executive Committee, spoke about the importance of the European Championship with the Minister.
On August 11-18, Tbilisi Olympic Swimming Pool will host European Under-17 Water Polo Championship with the participation of 16 strongest European teams. Georgia's opponents Group B will be as follows: Montenegro, Slovakia and Romania. On August 11, Georgia will play its first match against Romania. The match will start at 19:00. At 20:30 the official opening ceremony of the European Championship will be conducted.