შეხვედრა გერმანიაში, ქ. შტუტგარტში შტაინბაისის ფონდის პრეზიდენტთან
12 ივლისს, გერმანიაში, ქ. შტუტგარტში, შტაინბაისის ფონდში შოთა რუსთაველის საქართველოს ეროვნული სამეცნიერო ფონდის გენერალური დირექტორის, ზვიად გაბისონიას და შტაინბაისის ფონდის პრეზიდენტის პროფესორ, მიხაელ აუერის ოფიციალური შეხვედრა გაიმართა.
ფონდის გენერალურმა დირექტორმა, პროფ. ზვიად გაბისონიამ შტაინბაისის ფონდის წარმომადგენლებს გააცნო რუსთაველის ფონდის საქმიანობა, მიზნები, პრიორიტეტები. ასევე დეტალურად განიხილა მეცნიერების რეფორმის ძირითადი პრინციპები.
შტაინბაისის ფონდის პრეზიდენტმა, პროფესორ აუერმა სურვილი გამოთქვა საქართველოსთან თანამშრომლობის დაწყებაზე და პარტნიორ ინსტიტუციად სწორედ რუსთაველის ფონდი დაასახელა. მომავალი წლიდან შტაინბაისის ფონდი დაეხმარება რუსთაველის ფონდს გამოყენებითი საგრანტო პროექტების ტექნოლოგიურ ტრანსფერებად გარდაქმნის პოლიტიკის შემუშავებაში!
შტაინბაისი არის გერმანიის ერთ ერთი ყველაზე დიდი ფონდი, რომელიც კერძო დაფინანსებების ჭრილში მუშაობს. შტაინბაისი 30 წელზე მეტია, რაც წარმატებული ცოდნისა და ტექნოლოგიის გადაცემას ემსახურება. ფონდის ქსელი აერთიანებს 1,100 ტრანსფერულ კომპანიას და გვთავაზობს ტექნოლოგიისა და მართვის ფართო გამოცდილებას.
პროფესორ აუერმა იმედი გამოთქვა გრძელვადიან თანამშრომლობაზე. მიმდინარე წლის ბოლომდე ფონდებს შორის შემუშავდება თანამშრომლობის დეტალური გეგმა და ფორმატი.

Meeting in Stuttgart, Germany with the President of the Steinbeise Foundation
The Director General of the Fund - Prof. Zviad Gabisonia introduced the activities, goals and priorities of the Rustaveli Foundation to the representatives of the Steinbeise Foundation. He also discussed in detail the basic principles of the ongoing science reform.
Professor Auer, President of the Steinbeise Foundation, expressed his desire to start cooperation with Georgia and named the Rustaveli Foundation as a partner institution. From next year, the Foundation will help Rustaveli Foundation develop policy for technology transfer of applied grant projects!
Steinbeise Foundation is one of Germany's largest private equity funds. For more than 30 years, the fund has been dedicated to delivering successful researches and technological advancements. The fund network brings together 1,100 transfer companies and offers a wide range of technology and management experience.
Professor Auer hopes for long-term cooperation. A detailed plan and format of cooperation will be developed between the funds by the end of this year.