კონკურსი 2019 წლის „წინანდლის პრემიის“ მოსაპოვებლად
"ზურაბ ჟვანიას ფონდი" აცხადებს  კონკურსს 2019 წლის „წინანდლის პრემიის“ მოსაპოვებლად.  მონაწილეობის მიღება შეუძლია 18-დან 30-წლამდე ახალგაზრდა მეცნიერებსა და ხელოვანებს. პრემიაზე მსურველებმა უნდა წარადგინონ 2019 წლის განმავლობაში განხორციელებული მნიშვნელოვანი პროექტები შემდეგ ნომინაციებში:
⦿ თეატრალური ხელოვნება
⦿ კინოხელოვნება
⦿ პროზა
⦿ პოეზია
⦿ მუსიკალური ხელოვნება
⦿ ჰუმანიტარული მეცნიერებები
⦿ სახვითი ხელოვნება
⦿ საბუნებისმეტყველო მეცნიერებები
„წინანდლის პრემიის" ლაურეატები დაჯილდოვდებიან დიპლომით, სხვადასხვა პრიზებითა და ფულადი პრემიით;
ახალგაზრდა ხელოვანთა და მეცნიერთა რიგით მერვე „წინანდლის პრემიის“ მოსაპოვებლად განაცხადების მიღება  2019 წლის 20 ოქტომბრის ჩათვლით გაგრძელდება.
ახალგაზრდა შემოქმედებისთვის პრემიის დაწესების იდეა 1998 წელს წინანდალში ახალგაზრდა შემოქმედთა შეხვედრა-სემინარზე დაიბადა. სემინარის ორგანიზატორი იყო საქართველოს ახალგაზრდობის საქმეთა სახელმწიფო დეპარტამენტი. პრემიის სახელიც მაშინვე შეირჩა. „წინანდლის პრემიის“ პირველი დაჯილდოების საზეიმო ცერემონიალი 1999 წელს თეატრალურ სარდაფში გაიმართა. პროექტს თავიდანვე აქტიურად დაუჭირა მხარი პარლამენტის თავმჯდომარემ ზურაბ ჟვანიამ, რომლის ინიციატივითა და პატრონაჟით ხორციელდებოდა "წინანდლის პრემია".
„წინანდლის პრემია“ ემსახურება თანამედროვე ხელოვნებასა და მეცნიერებაში არსებულ მიღწევათა პოპულარიზაციას. ხელს უწყობს ახალგაზრდა, ნიჭიერ და პერსპექტიულ შემოქმედთა შესაძლებლობების რეალიზებას.
„წინანდლის პრემია 2019“  ხორციელდება საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის სამინისტროს მხარდაჭერით.
„წინანდლის პერემიის“ მხარდამჭერია: კომპანია „ბადაგონი“, "ლიბერთი ბანკი" და ფარმაცევტული კომპანია PSP.
წინანდლის პრემიის“ ოფიციალური მზღვეველია სადაზღვევო კომპანია „არდი“
2019 წლის „წინანდლის პრემიის“ კონკურსში მონაწილეობის მსურველებმა 20 ოქტომბრის  ჩათვლით საკონკურსო ნაშრომი/ნამუშევარი, აპლიკაციის ფორმასთან და რეზიუმესთან (CV) ერთად, უნდა წარადგინონ ზურაბ ჟვანიას ფონდში შემდეგ მისამართზე: ქ. თბილისი, შარტავას ქ. N18.  საზღვარგარეთ მყოფი საქართველოს მოქალაქე აპლიკანტების განაცხადები მიღება შესაძლაბელია ელექტრონული ფოსტით: tsinandlispremia@yahoo.com

Laureates of the Tsinandali Prize will be awarded with diplomas, various prizes and cash rewards;
Applications for the eighth "Tsinandali Prize" for young artists and scientists will continue until October 20, 2019.
The idea of ​​setting a premium for young creatives was born in 1998 in Tsinandali at a Young Creators Meeting-Workshop. The seminar was organized by the State Department of Youth Affairs of Georgia. The name of the prize was also chosen immediately. The first award ceremony of the "Tsinandali Prize" was held in the theater basement in 1999. The project was actively supported and patroned by Zurab Zhvania, Speaker of the Parliament.
The "Tsinandali Prize" serves to popularize the achievements in modern art and science. Tsinandali Prize 2019 is supported by the Ministry of Education, Science, Culture and Sport of Georgia. Additionally, the contest is sponsored and supported by Badagoni, Liberty Bank and PSP Pharmaceuticals.
Official Insurer of Tsinandali Premium is Ardi Insurance Company
Applicants for the 2019 Tsinandali Prize Contest should submit their application / CV together with the application form and an accompanying resume through October 20 to the Zurab Zhvania Foundation on the following address: 18, Zhiuli Shartava street, Tbilisi. Georgian nationals who currently reside abroad, are welcome to submit their application on the following email: tsinandlispremia@yahoo.com