საქართველოს დელეგაცია ქვიშის თამაშებზე გააცილეს
საქართველოს ეროვნულ ოლიმპიურ კომიტეტში მსოფლიოს პირველ ქვიშის თამაშებზე საქართველოს დელეგაციის გაცილების ცერემონია შედგა. სპორტსმენებს წარმატებული ასპარეზობა სპორტის დეპარტამენტის უფროსმა ირაკლი დოლაბერიძემ და ოლიმპიური კომიტეტის პრეზიდენტმა ლერი ხაბელოვმა უსურვეს.
სეოკ-ში გამართულ ღონისძიებას საქართველოს სპორტის ქვიშის სახეობათა ფედერაციის პრეზიდენტი ლაშა ლომიძე, სამინისტროსა და ოლიმპიური კომიტეტის წარმომადგენლები და დელეგაციის წევრები დაესწრნენ. საქართველოს დელეგაციას ოლიმპიური ჩემპიონი ლერი ხაბელოვი უხელმძღვანელებს.
11-16 ოქტომბერს, კატარის დედაქალაქი დოჰა მსოფლიოს პირველ ქვიშის თამაშებს უმასპინძლებს. ისტორიული სპორტული ღონისძიების გახსნის საზეიმო ცერემონია 12 ოქტომბერს შედგება. თამაშებზე საქართველოს სახელით 4 სპორტსმენი იასპარეზებს. ლიცენზიები ქვიშის ჭიდაობის ნაკრების წევრებმა მოიპოვეს. ჯემალ კილაძის გაწვრთნილი გუნდი გამოცდილი მოჭიდავეებითაა დაკომპლექტებული, მათ შორისაა 2012 წლის ლონდონის ოლიმპიადისა და მსოფლიო ჩემპიონატის ბრინჯაოს პრიზიორი, ევროპის ორგზის ჩემპიონი დავით მარსაგიშვილი.

The Georgian delegation was ceremonially sent-off to the Qatar Sand Games 2019
The Georgian National Olympic Committee held a ceremony of sending the Georgian delegation to the World's First Sand Games. The Committee wished the athletes a successful performance, President of the Georgian Sand Sports Federation Lasha Lomidze, representatives of the Ministry and the Olympic Committee and members of the delegation attended the event held at GNOC. Georgian delegation will be led by Olympic champion - Leri Khabelov.
On October 11-16, the capital of Qatar, Doha, will host the world's first sand games. The opening ceremony of the historic sporting event will take place on October 12. 4 sportsmen will compete on behalf of Georgia. The licenses were acquired by members of the sand wrestling team. Jemal Kiladze's trained team is staffed by experienced wrestlers, including two-time European champion David Marsagishvili of the 2012 London Olympics.