შემოქმედებითი და კულტურული ინდუსტრიების ახალგაზრდული ფორუმი
საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის სამინისტროს მხარდაჭერით, ბრიტანული სეზონი 2019-ის ფარგლებში, პირველად საქართველოში 15 და 16 ოქტომბერს შემოქმედებითი და კულტურული ინდუსტრიების ახალგაზრდული ფორუმი ტარდება.
ფორუმი საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის მინისტრის მოადგილე ლევან ხარატიშვილმა, საქართველოში ბრიტანეთის ელჩმა ჯასთინ მაქენზი სმითმა და ბრიტანეთის საბჭოს დირექტორმა ზაზა ფურცელაძემ გახსნეს.
შემოქმედებითი და კულტურული ინდუსტრიების ახალგაზრდული ფორუმში მონაწილეობენ ბრიტანეთის შემქმედებითი ინდუსტრიის სხვადასხვა სექტორის წარმომადგენლები, ახალგაზრდა მეწარმეები და სტუდენტები საქართველოდან. ჩატარდება საპანელო დისკუსიები, ასევე ოთხი ვორკშოპი დარგის აქტუალურ თემებზე. ფორუმის ფარგლებში გაიმართება ბრიტანული ინოვაციების ფონდის NESTA-ს ვორკშოპის „შემოქმედებითი მეწარმეობის პროგრამა“ გამარჯვებულების პრეზენტაციით გამოსვლა და დაჯილდოვება.
ფორუმის მიზანია კულტურული და შემოქმედებითი ინდუსტრიების (CCIs) არსის შესახებ საერთო ცოდნის შექმნა და კულტურისა და შემოქმედებითი სექტორის როლის ხაზგასმა ეკონომიკური და სოცილური ინდუსტრიის, ახალგაზრდა შემოქმედებითი მეწარმეების პროფესიული უნარების და დასაქმების განვითარებაში.
ბრიტანული სეზონი UK/Georgia 2019 ბრიტანეთის საელჩოსა და ბრიტანეთის საბჭოს მიერ ერთობლივად შემუშავებულ, 60-ზე მეტი ღონისძიებისგან შემდგარ სპეციალურ პროგრამას წარმოადგენს. პროგრამა 2019 წლის სექტემბრიდან დეკემბრის ჩათვლით ხორციელდება.

Youth Forum for Creative and Cultural Industries
The forum was opened by Deputy Minister of Education, Science, Culture and Sport - Levan Kharatishvili, British Ambassador to Georgia - Justin McKenzie Smith and the British Council Director - Zaza Purtseladze.
The Creative Forum Youth Forum is attended by representatives of various sectors of the British creative industry, young entrepreneurs and students from Georgia. Panel discussions will be held as well as four workshops on specific topics in the field. The forum will be followed by a presentation of the winners of the NESTA Workshop on Creative Entrepreneurship of the British Innovation Foundation.
The purpose of the forum is to create a common understanding of the essence of the cultural and creative industries (CCIs) and to highlight the role of the cultural and creative sectors in the development of the economic and social industry, the professional skills and employment of young creative entrepreneurs.
British Season UK / Georgia 2019 is a special program of more than 60 events, jointly developed by the British Embassy and the British Council. The program runs from September to December 2019.