საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის მინისტრი მიხეილ ჩხენკელი პირველ სამუშაო დღეს სამინისტროს თანამშრომლებს შეხვდა და მათ სამომავლო გეგმები გააცნო.
მინისტრის თქმით, მთავრობის სტრატეგიული პრიორიტეტი განათლება და მეცნიერებაა, ამიტომაც განათლების კომპლექსური რეფორმა კიდევ უფრო სწრაფი ტემპით გაგრძელდება. შეხვედრის დროს მიხეილ ჩხენკელმა კულტურისა და სპორტის მნიშვნელობის შესახებ ისაუბრა.
მიხეილ ჩხენკელი: „საქართველო არის ქვეყანა, რომელსაც მსოფლიო იცნობს მეცნიერებით, კულტურითა და სპორტით. სპორტი პირდაპირ არის დაკავშირებული ახალგაზრდობის საკითხებთან. მასობრივი სპორტი უაღრესად მნიშვნელოვანია სკოლებისა და უნივერსიტეტებისთვის. შესაბამისად, სპორტის ჩართულობა განათლების სისტემაში და ჯანსაღი ცხოვრების წესის პოპულარიზაცია ჩვენთვის პრიორიტეტია. რაც შეეხება კულტურას - საქართველოსთვის ეს განსაკუთრებული მნიშვნელობის დარგია და, შესაბამისად, ჩემი პოზიციაა, რომ კულტურის სამინისტრო არსებობდეს ცალკე. ამ საკითხთან დაკავშირებით გუნდში მიმდინარეობს კონსულტაციები.“
თანამშრომლებთან შეხვედრის დროს, მიხეილ ჩხენკელმა ხაზგასმით აღნიშნა, რომ მისთვის სასიხარულოა პროფესიონალ გუნდთან მუშაობა და სურვილი გამოთქვა, რომ სამუშაო პროცესში იქნება ნაკლები ბიუროკტარია, მეტი შემოქმედებითობა და გუნდურობა.

Mikheil Chkhenkeli held a meeting with the employees of the Ministry on his first working day and introduced them with the future plans
14.11.2019
According to the minister, the strategic priority of the government is education and science, so the complex reform of education will continue at an even faster pace. During the meeting, Mikheil Chkhenkeli talked about the importance of culture and sport as well.
Mikheil Chkhenkeli: “Georgia is a country that is known worldwide for its science, culture and sport. Sport and a healthy lifestyle in general is directly related to issues amongst the young generation of this country. Promoting mass sport is extremely important for schools and universities. Consequently, the inclusion of sports in the education system and the popularization of a healthy lifestyle remains a priority for us. As for culture - this is of most particular importance to Georgia, and therefore my position is that the Ministry of Culture should exist as a separate entity. The team is being consulted on this issue. ”
During the meeting with the staff, Mikheil Chkhenkeli emphasized that he was happy to work with a professional team once again and expressed his wish for less bureaucracy, thus leaving more room for creativity and teamwork in the process.