მინისტრი 202-ე უსინათლო ბავშვთა სკოლას ეწვია
შეზღუდული შესაძლებლობის მქონე პირთა საერთაშორისო დღეს, საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრი დიმიტრი შაშკინი თბილისის №202 უსინათლო ბავშვთა  სკოლას ეწვია და  მოსწავლეთა მიერ ორგანიზებულ, სასწავლო წლის დასრულების აღსანიშნავ კონცერტს დაესწრო.
თბილისის №202 უსინათლო ბავშვთა  სკოლაში 46 მოზარდი სწავლობს,  მათგან  23    პანსიონური მომსახურებით სარგებლობს. ამ სკოლის მოსწავლეები  სოციალურად ადაპტირებულნი არიან და  აქტიურად არიან ჩართულნი სასწავლო და საზოგადოებრივ ცხოვრებაში.
202-ე სკოლის მოსწავლეები  2010 წლის სასკოლო ეროვნულ ოლიმპიადაშიც მონაწილეობდნენ: მეთერთმეტე კლასელმა სტანისლავ ციბულსკიმ უცხო ენის ოლიმპიადაში მესამე ადგილი, ხოლო მეათეკლასელმა ესმა გუმბერიძემ მეორე ადგილი აიღეს. მინისტრმა მათ კიდევ ერთხელ მიულოცა გამარჯვება და მომავალი წარმატებები უსურვა. დიმიტრი შაშკინმა წარმატებები ასევე უსურვა სკოლის ყველა მოსწავლეს და მათ  საჩუქრები და ტკბილეული გადასცა.
დიმიტრი შაშკინის განცხადებით, სამინისტრო  ყოველთვის  გამორჩეულ მზრუნველობას იჩენს განსაკუთრებული საჭიროების მქონე ბავშვების მიმართ და ეს დამოკიდებულება მომავალშიც გაგრძელდება.

Minister Visited Tbilisi №202 School for Blind and Visually Impaired Children
On International Day of Disabled People, Minister of Education and Science, Dimitri Shashkini visited Tbilisi №202 School for Blind and Visually Impaired Children and attended the school children’s concert that was dedicated to the end of the academic year.
46 adults study at №202 School for Blind and Visually Impaired Children. 23 of them use boarding-school service. The school children of this school are socially adapted and actively involved in the public and educational life.
The school children of Tbilisi №202 school participated in 2010 National School Olympiad: 11th grader Stanislav Tsibulski took the third place and 10th grader Esma Gumberidze – the second place in Olympiad in foreign languages. Minister congratulated them one more time and wished them success. Dimitri Shashkini wished success to all school children and presented them with gifts and sweets.
By the announcement of Dimitri Shashkini, Ministry always cares for the Children with Special Needs and   will still support them.