ვარკეთილში საფეხბურთო ცენტრი გაიხსნა
2 დეკემბერს, ვარკეთილში (მე-4 მ/რ, 425-ე კორპუსის მიმდებარედ) საფეხბურთო ცენტრი გაიხსნა. ცენტრის ტერიტორიაზე მოეწყო ერთი სტანდარტული ხელოვნურსაფარიანი საფეხბურთო მოედანი, 230 ლუქსიანი განათებით და მინი საფეხბურთო მოედანი განათებით. ასევე, 180 ადგილიანი ტრიბუნა, რომელიც აღჭურვილია შშმ პირებისთვის განკუთვნილი პლატფორმით, ადმინისტრაციული შენობა გასახდელებით, მსაჯების, სამედიცინო, მწვრთნელების ოთახებით და სხვა საჭირო სივრცეებით.
საფეხბურთო ცენტრის მშენებლობა 2018 წლის შემოდგომაზე დაიწყო. აღნიშნული პროექტი საქართველოს ფეხბურთის ფედერაციისა და FIFA-ს პროგრამა FORWARD-ის მიერ დაფინანსდა. პროექტის საერთო ღირებულება 2 223 174 ლარია.
სპორტული კომპლექსით სარგებლობა უფასოდ შეეძლებათ ვარკეთილში მდებარე საფეხბურთო  სკოლებს, სამოყვარულო გუნდებს, ბავშვთა რეგიონალურ ნაკრებებს.
საფეხბურთო ცენტრის გახსნის ცერემონიას დაესწრნენ - განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის მინისტრის მოადგილე შალვა გოგოლაძე, თბილისის მერი კახი კალაძე, ფეხბურთის ფედერაციის პრეზიდენტი ლევან კობიაშვილი, საკრებულოს თავმჯდომარე გიორგი ტყემალაძე, პარლამენტის სპორტის და ახალგაზრდობის კომიტეტის ხელმძღვანელი მიხეილ ყაველაშვილი და სხვადასხვა თაობის ფეხბურთელები.

A football center was opened in Varketili
On December 2, a football center was opened in Varketili (near the №425 block apartment). One standard artificial football pitch, equipped with 230 lux lightings and a mini football pitch were arranged in the center area. There is also a 180-seat podium equipped with a platform for people with disabilities, an administrative building with dressing rooms, as well as rooms dedicated for referee, the medical staff, coaching and other designated areas that are required.
Construction of the football center began in the fall of 2018. The project was funded by the Georgian Football Federation and FIFA program - FORWARD. The total cost of the project is 2 223 174 GEL.
The sports complex will have free access to Varketili football schools, amateur teams and regional children's teams alike.
The opening ceremony was attended by Deputy Minister of Education, Science, Culture and Sport - Shalva Gogoladze, Tbilisi Mayor - Kakhi Kaladze, President of the Football Federation - Levan Kobiashvili, Chairman of the City Council - Giorgi Tkemaladze, and Head of the Parliamentary Committee on Sport and Youth Affairs - Mikheil Kavelashvili.