მულტიფუნქციურ სივრცეში ,,ტერმინალი’’, „განათლების საერთაშორისო ცენტრის კურსდამთავრებულთა ასოციაციის“ ორგანიზებით კარიერული ფორუმი გაიმართა. ღონისძიება მიზნად ისახავდა ცენტრის კურსდამთავრებულთა დაახლოებას მათთან პროფესიულად დაკავშირებულ ორგანიზაციებთან. ფორუმში მონაწილეობა ასოციაციის 60-მდე წევრმა და 20-მდე კერძო თუ სახელმწიფო უწყების ხელმძღვანელებმა/წარმომადგენლებმა მიიღეს.
ფორუმი უკვე მეოთხედ გაიმართა. ღონისძიებაზე, ახალგაზრდა პროფესიონალებმა, რომლებმაც განათლება და გამოცდილება მსოფლიოს წამყვან უნივერსიტეტებში მიიღეს, საკუთარი გამოცდილება, თანამშრომლობისა და ჩართულობის შესაძლებლობები გაუზიარეს მონაწილე ორგანიზაციებს და თავადაც გაეცნენ მათი საქმიანობის სპეციფიკას.
კურსდამთავრებულთა დიდი ნაწილი უკვე დასაქმებულია და განიხილავს კარიერული განვითარების ახალ შესაძლებლობებს, მეორე ნაწილი კი - ახლახან დაბრუნდა ქვეყანაში და მზადაა ახალი პროფესიული გამოწვევების მისაღებად.
კურსდამთავრებულთა ასოციაცია 2018 წელს დაფუძნდა და ცენტრის სხვადასხვა სასტიპენდიო პროგრამების ბენეფიციარებს აერთიანებს.
ასოციაციის მიზნებია: კურსდამთავრებულთა ქსელის შექმნა და გაძლიერება; ასოციაციის წევრთა პროფესიული განვითარების ხელშეწყობა; განვითარებაზე ორიენტირებული კვლევებისა და კონსულტაციების განხორციელება; საზღვარგარეთ მიღებული ცოდნისა და გამოცდილების გამოყენებით საზოგადოებრივი სიკეთის შექმნა.
მიმდინარე წელს ასოციაციამ, განათლების საერთაშორისო ცენტრის მხარდაჭერით, საგრანტო კონკურსის ფარგლებში მიიღო კურსდამთავრებულთა პროექტები და 8 გამარჯვებული პროექტიც გამოავლინა. პროექტების განხორციელება უკვე დაიწყო.
განათლების საერთაშორისო ცენტრმა დაარსებიდან დღემდე, 2013-2019 წლებში, 850-მდე სტიპენდია გასცა, ცენტრის დაფინანსებით სტუდენტებმა მიიღეს უმაღლესი განათლება მსოფლიოს წამყვან უნივერსიტეტებში.

Career Forum of Alumni Association of International Center of Education
At Terminal - the multifunctional space, A career forum was organized by the Alumni Association of the International Center for Education. The event aimed to bring the center's graduates closer to their professionally connected organizations. The forum was attended by about 60 members of the Association and up to 20 heads of state and private agencies / representatives.
The forum has been held for the fourth time. At the event, young professionals who received education and experience at leading universities around the world shared their experiences, opportunities for collaboration and engagement with the participating organizations and becoming familiar with the specifics of their work.
The Alumni Association was founded in 2018 and brings together beneficiaries of the Center's various scholarship programs.
The goals of the Association are: Creating and strengthening the alumni network; Promotion of professional development of the Association members; Conducting development-oriented research and consulting; Creating public good through the knowledge and experience gained abroad.
This year, the Association, with the support of the International Center for Education, received alumni projects within the framework of a grant competition and identified 8 winners. The projects have already started.
Since its inception, the International Center for Education has provided nearly 850 scholarships between 2013-2019 and has funded higher education at leading universities around the world.