ქუთაისის ლადო მესხიშვილის სახელობის პროფესიული სახელმწიფო დრამატული თეატრი ევროპული თეატრალური კონვენციის წევრი გახდა
ქუთაისის ლადო მესხიშვილის სახელობის პროფესიული სახელმწიფო დრამატული თეატრი ევროპული თეატრალური კონვენციის ოფიციალური წევრი 29 ნოემბერს, ამსტერდამში გამართულ ევროპული თეატრების კონვენციის გენერალურ ასამბლეაზე გახდა.
მესხიშვილის თეატრი, მარჯანიშვილის თეატრის შემდეგ, მეორეა საქართველოში, რომელიც ამ კავშირის წევრი გახდა. კონვენცია 1988 წელს დაფუძნდა და მისი მიზანი თანამედროვე დრამატული თეატრების პოპულარიზაცია და მათ შორის მტკიცე კავშირების ჩამოყალიბებაა.
კონვენციის წევრობა გულისხმობს ევროპული თეატრების ოჯახში გაერთიანებას. სხვადასხვა მნიშვნელოვან პროექტში მონაწილეობას, ერთობლივი პროდუქციის შექმნასა და იდეების განხორციელების შესაძლებლობას. ევროპაში ერთ-ერთი ყველზე ძლიერი კავშირი 25 ქვეყნის 40 თეატრს აერთიანებს.
საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის სამინისტრო ულოცავს მესხიშვილის თეატრის დასს ამ მიღწევას და მომავალ წარმატებებს უსურვებს!

Lado Meskhishvili State Drama Theater of Kutaisi became an official member of the European Theatrical Convention on November 29 at the General Assembly of the European Theaters Convention in Amsterdam.
Meskhishvili Theater, after Marjanishvili Theater, is the second in Georgia to become a member of this union. The convention was founded in 1988 with the aim of popularizing modern drama and building strong links between them.
Membership of the Convention implies the unification of European theaters into families. Participate in various important projects, create co-products and implement various ideas. As one of the strongest links in Europe, it unites 40 theaters in 25 countries.
The Ministry of Education, Science, Culture and Sport of Georgia congratulates the Theater Company of Meskhishvili on this achievement and wishes them future success!