მინისტრის მოადგილე ნუნუ მიცკევიჩმა საქართველოსა და კავკასიის მეცნიერებების შემსწავლელი საკოორდინაციო ცენტრის დაფუძნების ღონისძიებაში მიიღო მონაწილეობა
11.12.2019
საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის მინისტრის მოადგილე ნუნუ მიცკევიჩმა ორბელიანების სასახლეში პრეზიდენტის ინიციატივით საქართველოსა და კავკასიის მეცნიერებების შემსწავლელი საკოორდინაციო ცენტრის დაფუძნებასთან დაკავშირებით ქართველი მეცნიერების შეკრებას დაესწრო და საზოგადოებას სიტყვით მიმართა.
საქართველოსა და კავკასიის მეცნიერებების შემსწავლელი საკოორდინაციო ცენტრის დაფუძნების მიზანია კოორდინაციის გაძლიერება საქართველოს სამეცნიერო, საგანმანათლებლო და კვლევით ორგანიზაციებს შორის, რათა საქართველოს, კავკასიისა და, ზოგადად, რეგიონის უსაფრთხოების, კულტურათა და რელიგიათა მშვიდობიანი თანაარსებობის ხელშეწყობისთვის მეცნიერულად იქნას შესწავლილი და საერთაშორისო საზოგადოებას მიეწოდოს ობიექტური ინფორმაცია საქართველოს, კავკასიისა და რეგიონის შესახებ.
ნუნუ მიცკევიჩმა სიტყვით გამოსვლისას აღნიშნა, რომ მეცნიერების განვითარება და ინტერნაციონალიზაციის ხელშეწყობა საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის სამინისტროს ერთ-ერთი მთავარი პრიორიტეტია, რაც გაზრდილი ბიუჯეტითაც არის გამოხატული. მინისტრის მოადგილემ ასევე ხაზი გაუსვა, რომ პრეზიდენტის ინიციატივა, რომელიც საქართველოს სამეცნიერო, საგანმანათლებლო და კვლევითი ორგანიზაციების ძალთა გაერთიანებას გულისხმობს, სამინისტროს მხრიდან მხარდაჭერილი იქნება.
ორბელიანების სასახლეში შეკრებილმა სამეცნიერო საზოგადოებამ საქართველოს პრეზიდენტს თავიანთი ხედვები გააცნო და აღმასრულებელი ხელისუფლებისადმი მიმართვის ხელმოწერის ცერემონიალში მიიღო მონაწილეობა.

Deputy Minister, Nunu Mitskevichi participated in the opening ceremony of the Georgian-Caucasus Science Coordination Center
11.12.2019
The Deputy Minister of Education, Science, Culture and Sport of Georgia - Nunu Mitskevichi attended the gathering of Georgian scientists at the Orbeliani Palace on the initiative of the President of Georgia and addressed the audience.
The Caucasus Studies Center aims to strengthen the coordination of scientific, educational and research organizations in the region of Caucasus, and promotes the peaceful coexistence of cultures and religions.
In her speech, Nunu Mitskevichi noted that the development of science and the promotion of internationalization is one of the top priorities of the Ministry of Education, Science, Culture and Sport of Georgia, which is reflected in the increased budget for the year. The Deputy Minister also stressed that the President's initiative, which involves the unification of Georgian scientific, educational and research organizations, will be supported by the Ministry.
The scientific community gathered at Orbeliani Palace presented their views to the President of Georgia and participated in the signing ceremony.