მიხეილ ჩხენკელი ლონდონში მიმდინარე „განათლების მსოფლიო ფორუმში“ მონაწილეობს
საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის მინისტრი, მიხეილ ჩხენკელი განათლების მსოფლიო ფორუმში იღებს მონაწილეობას, რომელიც ლონდონში იმართება. ფორუმზე 95 ქვეყნის 1200-ზე მეტი დელეგატი განათლების სფეროში არსებულ გამოწვევებს, მათი გადაჭრის გზებს, ახალ მიდგომებსა და სტრატეგიებს განიხილავს. ფორუმის ძირითადი თემაა - სწრაფად ცვალებად სამყაროში განათლების გრძელვადიანი ხედვის ჩამოყალიბება.
ფორუმის ფარგლებში მინისტრი მიხეილ ჩხენკელი მსოფლიო ბრენდების - HP-ისა და Microsoft-ის წარმომადგენლებს შეხვდა. მინისტრმა აღნიშნა, რომ საქართველოში მიმდინარე განათლების კომპლექსური რეფორმის განხორციელებისას უმნიშვნელოვანესია განათლების ყველა საფეხურზე სწავლა-სწავლების პროცესში ტექნოლოგიების ინტეგრაცია. მიხეილ ჩხენკელმა და წამყვანი ტექნოლოგიური კომპანიების წარმომადგენლებმა ასევე ისაუბრეს სკოლებში, პროფესიულ კოლეჯებსა და უმაღლეს სასწავლებლებში თანამედროვე ტექნოლოგიების, როგორც დამატებითი საგანმანათლებლო რესურსის დანერგვაზე და ამ მიმართულებით მომავალი ერთობლივი პროექტების განხორციელებაზე.

Mikheil Chkhenkeli is participating in the ongoing "World Education Forum" in London
The Minister of Education, Science, Culture and Sports of Georgia, Mikheil Chkhenkelngi is participati in the World Education Forum, being held in London. At the forum, more than 1,200 delegates from 95 countries will discuss challenges in the field of education, ways to solve them, new approaches and strategies. The main theme of the forum is the formation of a long-term vision of education in a rapidly changing world.
Within the framework of the forum, Minister Mikheil Chkhenkeli met with representatives of world brands - HP and Microsoft. The Minister noted that the implementation of technologies in the process of teaching and learning at all levels of education is important during the implementation of the complex education reform in Georgia. Mikheil Chkhenkeli and the representatives of leading technology companies also spoke about the introduction of modern technologies as an additional educational resource in schools, vocational colleges and higher education institutions, and the implementation of future joint projects in this regard.