გაეროს განვითარების პროგრამისა (UNDP) და მთავრობის ადმინისტრაციის ორგანიზებით, უთანასწორობის დაძლევისა და მდგრადი განვითარების პოლიტიკის მიღწევებსა და სამომავლო გეგმებზე პანელური დისკუსია გაიმართა.
შეხვედრაზე წარმოდგენილი იყო ის ტექნიკური ანალიზი, რომელიც გაეროს განვითარების პროგრამამ (UNDP) შეიმუშავა და მდგრადი განვითარების მიღწევის გზაგზე საქართველოს წინსვლას ასახავს.
პანელურ დისკუსიაში მონაწილეობა საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის მინისტრის მოადგილემ, თამარ ქიტიაშვილმა მიიღო. მან თავის გამოსვლაში იმ აქტივობებზე ისაუბრა, რაც განათლების ხელშეწყობის, თანასწორობისა და მთელი სიცოცხლის მანძილზე განათლების მიღების შესაძლებლობის უზრუნველსაყოფად განხორციელდა. მისი თქმით, მიუხედავად გარკვეული წარმატებისა არსებობს გამოწვევები, რომელთა დაძლევის მიზნით, სამინისტრო გეგმაზომიერად მუშაობს.

Organized by the United Nations Development Program (UNDP) and the Government Administration, a panel discussion was held on the achievements and future plans for tackling inequality and sustainable development policies in Georgia.
The meeting presented the technical analysis developed by the United Nations Development Program (UNDP) and reflects Georgia's progress on the path to sustainable development.
Tamar Kitiashvili, Deputy Minister of Education, Science, Culture and Sports of Georgia took part in the panel discussion. In her speech, she spoke about the activities that have been carried out to promote education, equality and access to education throughout the country. She also added, that despite some success, there are challenges that the ministry is working on to overcome in the coming future.