ნუნუ მიცკევიჩმა ლეხ კაჩინსკის სახელობის სახელმწიფო ადმინისტრირების სკოლის წარმომადგენლებთან მომავალი თანამშრომლობის საკითხები განიხილა
საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის მინისტრის მოადგილე ნუნუ მიცკევიჩმა სამუშაო შეხვედრა გამართა პოლონეთის დელეგაციასთან, რომელსაც ლეხ კაჩინსკის სახელობის სახელმწიფო ადმინისტრირების სკოლის (KSAP) დირექტორი ვოიჩეხ ფედერჩიკი ხელმძღვანელობს. პოლონეთის დელეგაცია საქართველოში სსიპ ზურაბ ჟვანიას სახელობის სახელმწიფო ადმინისტრირების სკოლის ინიციატივითა და მხარდაჭერით სამუშაო ვიზიტით იმყოფება.
ვიზიტის ფარგლებში ჟვანიას სკოლის 15 წლისადმი მიძღვნილ საიუბილეო ღონისძიებაზე ხელი მოეწერა თანამშრომლობის მემორანდუმს ლეხ კაჩინსკის სახელობის სახელმწიფო ადმინისტრირების სკოლასა და ჟვანიას სკოლას შორის, რომლის ფარგლებშიც შემუშავდება და განხორციელდება ერთობლივი სატრენინგო პროგრამები ქართველი და პოლონელი საჯარო მოხელეებისათვის, განვითარდება სასწავლო რესურსები, რაც მნიშვნელოვნად შეუწყობს ხელს საჯარო სექტორში დასაქმებული პირების პროფესიულ განვითარებას.
შეხვედრაზე მხარეებმა მემორანდუმის ფარგლებში მომავალი თანამშრომლობის დეტალები განიხილეს და იმ გამოწვევების შესახებ ისაუბრეს, რომელთა წინაშეც აღმოსავლეთ პარტნიორობის ქვეყნები დგანან საჯარო მმართველობის ტრანსფორმაციის მიმართულებით.

Nunu Mitskevichi discussed cooperation prospects with representatives of Lech Kaczynski School of Public Administration
Deputy Minister of Education, Science, Culture and Sports of Georgia, Nunu Mitskevichi held a meeting with the Polish delegation led by Voichek Federchik, Director of the Lech Kaczynski School of Public Administration (KSAP). The Polish delegation is paying a working visit to Georgia with the initiative and support of Zurab Zhvania School of Public Administration.
During the visit, a Memorandum of cooperation was signed between the Schools, within which, joint training programs will be developed for civil servants of both countries, thus significantly contributing to the professional development of the public sector employees.
During the meeting, the parties discussed the details of future cooperation within the scope of the memorandum and spoke about the challenges facing the Eastern Partnership countries in the direction of public administration transformation.