ჟვანიას სკოლამ 15 წლის საიუბილეო ღონისძიების ფარგლებში 2019 წლის საქმიანობის ანგარიში და 2020 წლის სამოქმედო სტრატეგია წარადგინა
საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის სამინისტროში სსიპ ზურაბ ჟვანიას სახელობის სახელმწიფო ადმინისტრირების სკოლის 15 წლის საიუბილეო ღონისძიება გაიმართა, სადაც სკოლის დირექტორმა ქეთევან ჯაყელმა 2019 წელს შესრულებული საქმიანობის ანგარიში და 2020 წლის სამოქმედო სტრატეგია წარმოადგინა. ღონისძიება საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის მინისტრის მოადგილემ ნუნუ მიცკევიჩმა გახსნა.
2019 წელს ჟვანიას სკოლამ არაერთი მნიშვნელოვანი პროექტი განახორციელა, გააფართოვა სახელმწიფო ენის სწავლების პროგრამის გეოგრაფიული არეალი, რის შედეგადაც მნიშვნელოვნად გაიზარდა სახელმწიფო ენის შესწავლის მსურველთა რაოდენობა. სულ გადამზადდა ეროვნული უმცირესობის 3 600  წარმომადგენელი.
გარდა ამისა, 2019 წელს ჟვანიას სკოლა ევროკავშირის წევრი ქვეყნების სახელმწიფო ადმინისტრირების სკოლების ქსელის DISPA-ს წევრი გახდა. თანამშრომლობის ფარგლებში საბჭოს წევრ ორგანიზაციებს შორის მოხდება გამოცდილების გაზიარება ისეთ საკვანძო მიმართულებებში, როგორებიცაა: საჯარო მმართველობის ტრანსფორმაცია და მისი გავლენა საჯარო მოხელეებზე, ციფრული სწავლების საკითხები, ეთიკური მმართველობა და გაუმჯობესებულ სერვისებზე წვდომა. სკოლა თავისი საქმიანობის ფარგლებში მიღებული საერთაშორისო გამოცდილებისა და მიდგომების დანერგვას გეგმავს.
შეიქმნა და აკრედიტაცია მოიპოვა „პროფესიული საჯარო მოხელის პროფესიული განვითარების საბაზისო პროგრამამ“, რომლის ფარგლებშიც ჟვანიას სკოლა ინტენსიურად ახორციელებს საქართველოს მასშტაბით სხვადასხვა მუნიციპალიტეტში დასაქმებულ საჯარო მოხელეთა გადამზადებას.
ჟვანიას სკოლის 15 წლისადმი მიძღვნილ საიუბილეო ღონისძიებაზე ხელი მოეწერა თანამშრომლობის მემორანდუმს ლეხ კაჩინსკის სახელობის სახელმწიფო ადმინისტრირების სკოლასა და ჟვანიას სკოლას შორის, რომლის ფარგლებშიც შემუშავდება და განხორციელდება ერთობლივი სატრენინგო პროგრამები ქართველი და პოლონელი საჯარო მოხელეებისათვის, განვითარდება სასწავლო რესურსები, რაც მნიშვნელოვნად შეუწყობს ხელს საჯარო სექტორში დასაქმებული პირების პროფესიულ განვითარებას.
საიუბილეო ღონისძიებას სკოლის პარტნიორი სახელმწიფო უწყებების, შინაგან საქმეთა სამინისტროს, თავდაცვის სამინისტროს, რელიგიის საკითხთა სახელმწიფო სააგენტოს, ასევე, საერთაშორისო ორგანიზაციებისა და დიპლომატიური მისიების წარმომადგენლები, სკოლის ბენეფიციარები და წარმატებული კურსდამთავრებულები ესწრებოდნენ.

Zhvania School of Public Administration presents its 2019 activity report and the action strategy for 2020, within the scope of its 15-year anniversary occasion
In 2019, Zhvania School implemented a number of important projects, expanding the geographical area of ​​the state language teaching program, which significantly increased the number of people wishing to study the state language. A total of 3,600 members of the national minority were trained.
Moreover, in 2019, Zhvania School of Public Administration, became a member of DISPA, a network of public administration schools in EU member states. Within scope of cooperation, experience will be shared between the member organizations of the Council in key areas such as: public administration transformation and its impact on public servants, digital learning issues, ethical governance and access to improved services. The school plans to introduce international experiences and approaches to its activities.
The "Basic Program for Development of Professional Public Servants" has been established and accredited, within which, the school plans to intensively trains public servants employed in various municipalities throughout Georgia.
Additionally, a Memorandum of Cooperation was signed between Zurab Zhvania School of Public Administration and Lech Kaczynski School of Public Administration (KSAP). This will allow both schools to develop and implement joint training programs, thus greatly facilitating the public sector employees in their professional development.
The anniversary event was attended by representatives of the school's partner state agencies, officials from the Ministry of Internal Affairs, the Ministry of Defense, the State Agency for Religious Affairs, as well as representatives of international organizations and diplomatic missions, school beneficiaries and its alumni.