მიხეილ ჩხენკელის გადაწყვეტილებით სექტემბრიდან 150 სკოლაში „Minecraft Education Edition“-ის საპილოტე პროგრამა დაინერგება
23.01.2020
განათლების მსოფლიო ფორუმის ფარგლებში განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის მინისტრი მიხეილ ჩხენკელი კორპორაცია „მაიკროსოფტის“ წარმომადგენლებს შეხვდა.
შეხვედრაზე მხარეებმა ისაუბრეს საქართველოს უმაღლესი სასწავლებლებისთვის Microsoft-ის პროდუქტებზე ხელმისაწვდომობის გაზრდის შესაძლებლობებზე, სკოლებში "Minecraft Education Edition“ სექტემბერში საპილოტე დანერგვასა და Microsoft-ის კომპიუტერული ლაბორატორიების ჩამოყალიბებაზე.
მაიკროსოფტის "Minecraft"-ის განყოფილების წარმომადგენლებმა მინისტრის ინიციატივა განიხილეს, რომლის მიხედვით სექტემბრიდან მთელი საქართველოს მასშტაბით შერჩეულ 150 სკოლაში საპილოტე რეჟიმში მაიკროსოფტის საგანმანათლებლო პროგრამა "Minecraft Education Edition“ დაინერგება, რაც სასწავლო პროცესს უფრო ეფექტურსა და საინტერესოს გახდის.
მაიკროსოფტის წარმომადგენლებმა მზაობა გამოთქვეს, ამ მიმართულებით აქტიური თანამშრომლობა დაიწყონ ქართულ მხარესთან.

Owing to the decision of Minister - Mikheil Chkhenkeli, the pilot program of "Minecraft Education Edition" will be introduced in 150 schools from September
23.01.2020
Within the scope of the World Education Forum, the Minister of Education, Science, Culture and Sport of Georgia, Mikheil Chkhenkeli met with the representatives of the corporation "Microsoft".
During the meeting, the sides discussed the possibility of increasing access to Microsoft products for higher education institutions in Georgia, the prospect of implementing  "Minecraft Education Edition" in pilot schools, and the establishment of Microsoft computer labs from September.
Representatives of Microsoft's "Minecraft" department discussed the Minister's initiative, according to which the "Minecraft Education Edition" Microsoft educational program will be introduced in 150 pilot schools across Georgia from September, which will make the learning process more efficient and interesting.
The representatives of Microsoft expressed readiness to start active cooperation with the Georgian side in this regard.