მიხეილ ჩხენკელმა დიდი ბრიტანეთის ერთ-ერთ საუკეთესო სანაოსნო სასწავლებელ ’Portsmouth College’-ის ხელმძღვანელობასთან მომავალი პარტნიორობის გეგმები განიხილა
23.01.2020
საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის მინისტრი, მიხეილ ჩხენკელი განათლების მსოფლიო ფორუმში იღებს მონაწილეობას, რომელიც ლონდონში იმართება.
ფორუმის ფარგლებში საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის მინისტრმა მიხეილ ჩხენკელმა მორიგი სამუშაო შეხვედრა გამართა დიდი ბრიტანეთის ერთ-ერთი ყველაზე ცნობილი სანაოსნო სასწავლებლის "Portsmouth College"-ის ხელმძღვანელობასთან, რომელთანაც მრავალმხრივი თანამშრომლობის საკითხები განიხილა.
მხარეები შეთანხმდნენ, რომ ბათუმის სახელმწიფო საზღვაო აკადემიის, ბათუმისა და ფოთის პროფესიული განათლების ცენტრებსა  და ბრიტანულ სანაოსნო კოლეჯ Portsmouth-ს შორის დაიწყება თანამშრომლობა.  მომავალი პარტნიორი ორგანიზაციები ერთმანეთს გამოცდილებას გაუზიარებენ და ერთობლივ პროექტებზე იმუშავებენ. თანამშრომლობის ფარგლებში განხორციელდება სხვადასხვა გაცვლითი პროგრამა.
აღსანიშნავია, რომ Portsmouth კოლეჯი არის დიდი ბრიტანეთის სახელმწიფო პროფესიული სასწავლებელი, რომელიც ცნობილია მაღალტექნოლოგიური გარემოთი და მისი კურსდამთავრებულები გამოირჩევიან მაღალი   აკადემიური მოსწრებით.

Mikheil Chkhenkeli discusses future partnership plans with the management of Portsmouth College, one of the best shipping schools in the UK
23.01.2020
The Minister of Education, Science, Culture and Sports of Georgia, Mikheil Chkhenkeli participates in the World Education Forum, held in London.
Within the scope of the forum, the Minister held a introductory meeting with the management of "Portsmouth College", one of the most famous shipping schools in Great Britain, where the sides discussed possibilities of multilateral cooperation.
The parties agreed to start an active cooperation with Batumi State Maritime Academy and Poti Vocational Education Center. Future partner organizations will share experiences with each other and work on various joint projects. Numerous exchange programs will be implemented within the framework of the aformentioned cooperation.
Notably, Portsmouth College is a UK public vocational school known for its high-tech learning environment and its graduates are distinguished by high academic achievement.