კოლეჯის სტუდენტების მიერ გადაღებული ფილმების პრეზენტაცია გაიმართა
ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის მედიისა და ტელეხელოვნების კოლეჯში აგრარული პროფესიების პოპულარიზაციისთვის შექმნილი, მცირეფორმატიანი ფილმების პრეზენტაცია გაიმართა.
ფილმებისთვის იდეის შერჩევას და გადაღებას წინ, კოლეჯის სტუდენტებისა და კურსდამთავრებულთათვის გამოცხადებული კონკურსი უძღოდა. კონკურსი მედიისა და ტელეხელოვნების კოლეჯის, საქართველოს ფერმერთა ასოციაციისა და გაეროს თანამშრომლობის ფარგლებში განხორციელდა. ეს თანამშრომლობა კერძო-საჯარო პარტნიორობის და სამუშაოზე დაფუძნებული სწავლების საუკეთესო მაგალითს წარმოადგენს.
კონკურსის შედეგად ოთხი გამარჯვებული იდეა გამოვლინდა შემდეგ პროფესიებზე - რძისა და რძის პროდუქტების გადამამუშავებელი (მეყველე), მეფრინველე, დეკორატიული მცენარეების მებაღე - მეყვავილე და მეპურე. ამ თემატიკაზე ფილმების სცენარების მომზადებაში, გადაღებასა და მონტაჟის პროცესში ჩართული იყო კოლეჯის სტუდენტთა და თანამშრომელთა ჯგუფი.
ღონისძიების ფარგლებში, განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის მინისტრის მოადგილემ, თამარ ქიტიაშვილმა, განსაკუთრებული აქტიურობისთვის კოლეჯის სამ პროფესიულ სტუდენტს სპეციალური სერტიფიკატები და ფულადი ჯილდო გადასცა.
ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის მედიისა და ტელეხელოვნების კოლეჯი შრომის ბაზარზე მოთხოვნად ისეთ პროფესიებში ამზადებს მსურველებს როგორიცაა - ოპერატორი, ვიდეო მემონტაჟე-გრაფიკოსი, ტელევიზიის წამყვანი, ვიდეომემონტაჟე. კოლეჯი ასევე აწარმოებს და ავრცელებს სხვადასხვა დანიშნულების, ჟანრისა და ფორმატის ისეთი მულტიმედია პროდუქციას, რომელიც ხელს უწყობს პროფესიული განათლების პოპულარიზაციას, მედიისა და ტელე ხელოვნების განვითარებას.

The presentation of the films made by the college students was held
Ivane Javakhishvili Tbilisi State University held a presentation of small films created for the promotion of agrarian vocations at the College of Media and Television Arts.
Before the selection and shooting, the idea was preceded by a competition announced for college students and its alumni. The competition was held in cooperation with the College of Media and Television Arts, the Georgian Farmers' Association and the United Nations. This collaboration is the best examples of private-public partnerships and work-based learning.
As a result of the competition, four winning ideas were revealed in the following vocations - dairy and dairy processing, poultry, ornamental plant gardener - florist and baker. A group of college students and faculty members were involved in the preparation, shooting and editing of the screenplays for the films on the subject.
Within the framework of the event, the Deputy Minister of Education, Science, Culture and Sports, Tamar Kitiashvili, presented special certificates and cash prizes to three professional students of the college for their special achievements.
Ivane Javakhishvili Tbilisi State University, College of Media and Television Arts, prepares applicants for such vocations in the labor market as - operator, video editor-graphic artist, TV presenter, and video editor. The college also manufactures and distributes multimedia products of various purposes, genres and formats to promote vocational education, media and TV art development.