ექსტერნატის გამოცდებზე რეგისტრაცია დაიწყო
საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის სამინისტრო 2020 წლის 3 თებერვლიდან 10 თებერვლის ჩათვლით, აცხადებს რეგისტრაციას I-XII კლასების ზოგადსაგანმანათლებლო სასწავლო პროგრამის ექსტერნატის ფორმით დაძლევის მსურველთათვის.
გამოცდაზე გასვლის უფლება აქვთ იმ პირებს, რომლებიც გარკვეული მიზეზების გამო ჩამოშორებული არიან სასწავლო პროცესს და არ აქვთ სრული ზოგადი განათლების დამადასტურებელი დოკუმენტი, ასევე იმ პირებს, რომლებიც სწავლობენ სკოლაში, თუმცა მათი ასაკი აღემატება კანონმდებლობით განსაზღვრულ მინიმალურ ასაკს და გამოთქვამენ სურვილს პროგრამის ექსტერნატის ფორმით დაძლევასთან დაკავშირებით.
ექსტერნატის ფორმით პროგრამის დაძლევის მსურველთათვის გამოცდები ჩატარდება 18 თებერვლიდან 2 მარტის ჩათვლით.
დამატებით, მეთორმეტე კლასის ექსტერნატის წესით დაძლევის მსურველებს შესაძლებლობა ექნებათ გამოცდები ჩააბარონ მიმდინარე წლის ივნისშიც. დამამთავრებელი კლასის მოსწავლეებისთვის ექსტერნად რეგისტრაციის დამატებით ვადად განისაზღვრა 1-დან 5 ივნისის ჩათვლით,  ხოლო გამოცდები მათთვის 15 ივნისიდან 24 ივნისის ჩათვლით ჩატარდება.

Registration for externship exams has started
The Ministry of Education, Science, Culture and Sport of Georgia, announes the registration for those who wish to overcome I-XII grades in the form of an external training program. The from registration will run from February 3 to February 10, 2020.
Those who have dropped out of school for some apparent reason and do not have a full general education certificate are eligible to take the exam, as well as those who are in school, but their age exceeds the minimum age required by law and express a desire to study abroad.
Testing for those who want to overcome the program in the form of an external exam will be held from February 18 to March 2.
Additionally, those wishing to jump to the twelfth grade will be able to take the exams in June of the current year. For additional students, the deadline for registration as an external student is from June 1 to 5, and the exams will be held for them from June 15 to June 24.