2010 წლის ერთიანი ეროვნული გამოცდების შედეგად საქართველოს აკრედიტებული უმაღლესი სასწავლებლების სტუდენტი 25381 ათასი აბიტურიენტი გახდა, მათგან 3276 უმაღლესი პროფესიული პროგრამების.
2085 აბიტურიენტი მეორადი ჩარიცხვების შედეგად გახდა სტუდენტი – პირველადი ჩარიცხვებით რეგისტრირებული 36 ათასზე მეტი აბიტურიენტიდან სტუდენტი გახდა 23296.
აკადემიურ მიმართულებებზე სრული და ნაწილობრივი სახელმწიფო დაფინანსება მოიპოვა 7902 სტუდენტმა (მათგან 998–მა 100%–იანი გრანტი მოიპოვა).
უმაღლეს პროფესიულ პრიგრამებზე სახელმწიფო დაფინანსება მოიპოვა 475–მა სტუდენტმა (მათგან 42–მა 100% გრანტი მიიღო).

25,381 students have been enrolled in accredited higher educational institutions of Georgia according to 2010 Unified Entry Exams. 3,276 of them will continue studying at higher professional programs.
2,085 students were admitted as the result of the secondary enrollment. 23,296 entrants became students among the registered more than 36,000 candidates according to the primary enrollment.
7,902 students of the academic directions gained the full and partial state funding (998 of them received 100% grant).
475 students obtained the state funding on the higher professional programs (42 of them gained the 100% grant).