საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრის პირველმა მოადგილემ კოკა სეფერთელაძემ და შპს “ვოლფაბლიშინგის” წარმოამდგენელმა ვახტანგ ვარაზმა ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმი გააფორმეს, რომელიც საჯარო სკოლებსა ჟურნალ ”ჯუნორის” წარმოამდგენლებს შორის სხვადასხვა საგანმანათლებლო პროექტებში ერთობლივ თამანშრომლობას ითვალსწინებს.
ზოგადსაგანმანათლებლო დაწესებულებების მოსწავლეთა განათლების სრულყოფისა და განვითარების მიზნით, მემორანდუმი სხვადასხვა კონკურსებისა და ვიქტორინების ერთობლივად ჩატარებას ითვალისწინებს და მასში მონაწილეობის მიღების შესაძლებლობა საქართველოს ყველა სკოლის მოსწავლეს შეეძლება.
ერთ-ერთი ყველაზე პოპულარული ჟურნალი “ჯუნიორი” მოზარდთა ყოველდღიურ ცხოვრებაში აქტიურად მონაწილეობს. ჟურნალის დახმარებით ბავშვებს საშუალება აქვთ მეცნიერებასა და ტექნიკაზე, სოციალური სფეროს უახლეს აღმოჩენებზე, კინოზე, მუსიკასა და ახალ წიგნებზე საინტერესო პუბლიკაციებს გაეცნო. ”ჯუნიორში” გამოქვეყნებულ სტატიებს თან ახლავს ინტერნეტ გვედების ბმულები, სადაც ბავშვებს დამატებითი ინფორმაციის მოძიების შესაძლებლობაც ეძლევათ. ჟურნალში დაბეჭდილია ასევე ლოგიკური გამოცანები, კროსვორდები, სახალისო მათემატიკა და ა.შ. ”ჯუნიორში” ყველა ის სიახლე იბეჭდება, რაც ბავშვის ინტელექტუალური განვითარებისთვისაა მნიშვნელოვანი.
აღსანიშნავია, რომ ჟურნალ ”ჯუნიორის” ერთ-ერთ სახეს ცნობილი ტელეწამყვანი და მსახიობი დუტა სხირტლაძე წარმოადგენს, რომელიც მოზართა განვითარების სრულყოფაში აქტიურადაა ჩართული.
განათლებისა და მეცნიერების მინისტრის პირველი მოადგილის, კოკა სეფერთელაძის განცხადებით, მსგავსი საგანმანათლებლო პროექტების განხორციელებას სამინისტრო მაქსიმალურად შეუწყობს ხელს, რადგან მომავალი თაობების აღზრდა და გათვითცნობიერება, სამინისტროს ერთ-ერთ პრიორიტეტს წარმოადგენს.
მემორანდუმის ფარგლებში, საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტრო ვალდებულებას იღებს ყველა ზოგადსაგანმანათლებლო დაწესებულებების ინფორმირება მოახდინოს ჟურნალ "ჯუნიორ"-ის წარმომადგენლების სკოლებში ვიზიტების თაობაზე. შპს ,,ვოლფაბლიშინგი”კი თავის მხრივ ყველა განსახორციელებელ პროექტს სამინისტროსთან შეათანხმებს და მათ შესრულებას გამჭირვალობის პრინციპით უზრუნველყოფს.

First Deputy Minister of Education and Science of Georgia, Koka Sepherteladze and representative of LTD Wall Publishing, Vakhtang Varazi signed a Memorandum of Cooperation that envisages collaboration between the Public Schools and the representatives of the journal in different educational projects.
In order to advance knowledge of the schoolchildren and support their development, Memorandum envisages joint implementation of the different competitions. Schoolchildren of all schools of Georgia are able to participate in them.
One of the most popular journals Junior actively takes part in the everyday life of the adults. Schoolchildren are able to find articles on science, techniques, the latest discoveries in the social sphere, cinema, music and new books in the journal. Internet linkages of the articles published in the Junior are given as well and the children have opportunity to find additional information. Logical tasks, cross-words, also enjoyable mathematics are published in the journal. All news, important for the development of the children is presented in it.
It has to be noted that the face of the journal is popular TV anchor and actor Duta Skhirtladze who is actively involved in the development of adults.
According to the First Deputy Minister of Education and Science of Georgia, Koka Sepherteladze, MES will maximally support implementation of the similar educational projects that is one of the priorities of the Ministry.
In the scope of the Memorandum, MES takes responsibility to inform all general educational institutions about the visits of the representatives of the journal. LTD Wall Publishing, on its hand, will agree all planed projects and support transparent implementation of them.