განათლებისა და მეცნიერების მინისტრი დიმიტრი შაშკინი მასაჩუსეტსის ტექნოლოგიური ინსტიტუტის ხელმძღვანელს, დოქტორ ჯონ დესფორჯს შეხვდა.
შეხვედრაზე საქართველოს სამეცნიერო კვლევით დაწესებულებებსა და მასაჩუსეტსის ტექნოლოგიური ინსტიტუტის წარმომადგენლებს შორის სამომავლო თანამშრომლობა დაიგეგმა. ასევე 2011 წლის მარტში ინსტიტუტის პროფესორების საქართველოში ჩამოსვლა და იმ კვლევებში მონაწილეობის მიღება იგეგმება, რომელიც ამერიკის თავდაცვის დეპარტამენტის მიერ აშენებულ სამეცნიერო კვლევით ლაბორატორიაში განხორციელდება.
დიმიტრი შაშკინის განცხადებით საქართველოს მთავრობა დააფინანსებს ყველა მოქალაქეს რომელიც მასაჩუსეტსის ინსტიტუტში მაგისტრატურაზე სწავლის უფლებას მოიპოვებს.
მასაჩუსეტსის ინსტიტუტი მსოფლიოში ერთ-ერთი წამყვანი სასწავლებელია საინჟინრო, სამეცნიერო და ტექნოლოგიური განხრით რაც საქართველოს განათლების სისტემაში პრიორიტეტულ სფეროებად ითვლება.

Minister of Education and Science of Georgia, Dimitri Shashkini met with the Executive Director of Massachusetts Institute of Technology, Mr. John Desforge.
Future cooperation between Georgian scientific-research institutions and MIT was discussed at the meeting. Arrival of the professors of the Institute to Georgia and their participation in the researches is planned in March, 2011. Researches will be carried out in the research lab, built by U.S Department of Defense.
According to Dimitri Shashkini, the Government of Georgia will fund all citizens who will be enrolled in MIT at MA programs.
MIT is one of the leading universities of the world in the fields of engineering, science and technology that are considered as the priority spheres in Georgian education system.