ამერკის შეერთებულ შტატებში ოფიციალური სამუშაო ვიზიტით მყოფი საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრი დიმიტრი შაშკინი ამერიკის რესპუბლიკური ინსტიტუტის პრეზიდენტს, ლორენს კრაინერს და IRI-ის ევრაზიის დივიზიონის ხელმძვანელს სტივენ ნიკსს შეხვდა.
მხარეებმა გამართულ შეხვედრაზე საქართველოში დემოკრატიული რეფორმების მეორე ტალღის ფარგლებში წარმატებით განხორციელებულ და მიმდინარე რეფორმებსა და სამომავლო გეგმებზე ისაუბრეს.
მინისტრის განცხადებით ყველა ის დაპირება, რომელიც დემოკრატიის მეორე ტალღის ფარგლებში საზოგადოებისთვის იყო მიცემული შესრულებულია. ძალიან მნიშვნელოვანია, რომ ქართულ საზოგადოებასაც ჰქონდეს ამის შესახებ ინფორმაცია, ჩვენმა ამერიკელმა პარტნიორებმა დაინახეს და დააფასეს განხორციელებული რეფორმები რადგან დემოკრატიული რეფორმები, არის პასუხი იმ აგრესიაზე რომელიც განხორციელდა საქართველოში 2008 წლის აგვისტოში - აღნიშნა დიმიტრი შაშკინმა.

Minister of Education and Science of Georgia, Dimitri Shashkini met with the President of International Republican Institute (IRI), Lorne W. Craner and IRI Eurasia Division Director, Stephen Nix in the scope of his official visit to the USA.
Participants of the meeting discussed already implemented and ongoing reforms as well as future plans in the frame of the second wave of democratic reforms.
According to the Minister, all promises given to the society in the frame of the democratic reforms are fulfilled. Most important is to inform Georgian society that our American partners got familiarized with our reforms and value them as democratic reforms are response to 2008 aggression against Georgia.