ლატვიის რესპუბლიკის სახელმწიფო განათლების განვითარების სააგენტო აცხადებს სტიპენდიებისათვის სააპლიკაციო განაცხადების მიღებას სტუდენტებისა და აკადემიური პერსონალისთვის ლატვიის უმაღლესი განათლების ინსტიტუტებში სწავლისათვის და ასევე საზაფხულო სკოლაში მონაწილეობისათვის.
ყველა დამატებითი ინფორმაცია განთავსებულია ლატვიის რესპუბლიკის განათლებისა და განვითარების სააგენტოს ვებ-გვერდზე: http://www.viaa.gov.lv
შესავსები სააპლიკაციო ფორმა იხილეთ სააგენტოს ვებ-გვერდზე. საჭირო დოკუმენტაცია სწავლისა და კვლევისათვის უნდა გაიგაზავნოს სახელმწიფო განათლების განვითარების სააგენტოში შემდეგ მისამართზე: State Education Development Agency,Vaļņu iela 1,Rīga, LV-1050,LATVIA
ზაფხულის სკოლაში მონაწილეობისათვის საჭირო დოკუმენტაცია უნდა გაეგზავნოს პირდაპირ ორგანიზატორებს, რომელთა შესახებ ინფორმაცია განთავსებულია სახელმწიფო განათლების განვითარების სააგენტოს ვებ-გვერდზე.
აპლიკაციების მიღების ბოლო ვადაა: სწავლისა და კვლევის სტიპენდიისათვის -2015 წლის 1 აპრილი, ხოლო ზაფხულის სკოლისათვის - 2015 წლის 4 მაისი.

All additional information is placed on the webpage of Education Development Agency of Latvia: http://www.viaa.gov.lv
Please see form of applitacion to be filled on the webpage of Agency. Necessary information for studying and research should be sent to the Education Development Agency at following address: State Education Development Agency,Vaļņu iela 1,Rīga, LV-1050,LATVIA
Documentation needed for the participation in summer school should be sent directly to the organizers information about which is placed on the webpage of State Education Development Agency.
Last term of accepting applications is: for scholarship of research and study – April 1, 2015, and for summer school – May 4, 2015.