შესყიდვების სპეციფიკური შეტყობინება საკონსულტაციო მომსახურების შესყიდვა საქართველოს საჯარო სკოლების მოვლა–შენახვის პროგრამის შემუშავებისა და განხორცილებისათვის PP05-A6/GEP/CS/QCBS/03
2013 წლის 26 ივლისს აშშ-ის ათასწლეულის გამოწვევის კორპორაციასა (“Millennium Challenge Corporation- MCC”) და საქართველოს მთავრობას შორის ხელი მოეწერა 140 მილიონიან აშშ დოლარის ოდენობის მეორე კომპაქტს (the “Compact”), რომლის მიზანია საქართველოში სიღარიბის დაძლევა და ეკონომიკური ზრდის ხელშეწყობა.
საქართველოს მთავრობამ შექმნა, საჯარო სამართლის იურიდიული პირი - ათასწლეულის გამოწვევის ფონდი - საქართველო (“MCA-Georgia”), რომლის მეშვეობითაც გეგმავს კომპაქტის განხორციელებას.
ათასწლეულის გამოწვევის ფონდი - საქართველო აცხადებს საკონსულტაციო მომსახურების შესყიდვას. შერჩეული საკონსულტაციო კომპანია შეიმუშავებს საქართველოს საჯარო სკოლების მოვლა–შენახვის სისტემას, ეროვნულ დონეზე. კომპანია იმუშავებს ადგილობრივ სახელმწიფო ინფრასტრუქტურულ ორგანოებთან და პარტნიორებთან - სსიპ საგანმანათლებლო და სამეცნიერო ინფრატსრუქტურის განვითარების სააგენტოსთან („ESIDA”) და განათლების მართვის საინფორმაციო სისტემასთან (“EMIS”).
ათასწლეულის გამოწვევის ფონდი - საქართველო გიწვევთ სატენდერო წინადადებების წარმოსადგენად. დეტალები საკონსულტაციო მომსახურების შესახებ მოცემულია ტექნიკურ დავალებაში. დაინტერესების შემთხვევაში, მოწვევა წინადადებების წარმოსადგენად (“RFP”) ღიაა ყველა უფლებამოსილი საკონსულტაციო კომპანიისათვის და პირისათვის („კონსულტანტები“).
დაინტერესებულმა კონსულტანტებმა სრული სატენდერო დოკუმენტაციის მისაღებად და რეგისტრაციისათვის უნდა დააფიქსირონ ინტერესი ელექტრონული ფოსტით, ქვემოთ მოცემულ მისამართზე მათი ფირმის შესახებ დეტალების მითითებით:
სატენდერო წინადადებების მიღების ბოლო ვადაა 2015 წლის 18 სექტემბერი, დღის 3:00 საათი, საქართველოს დროით (GMT+4). ამ დროის გასვლის შემდეგ მიღებული სატენდერო დოკუმენტაცია არ მიიღება და გაუხსნელად დაუბრუნდება გამომგზავნ კომპანიას. მონაწილეებმა დოკუმენტაციის გამოგზავნის შემთხვევაში, უნდა გაითვალისწინონ შესაძლო დაბრკოლებები რაც კურიერული მომსახურების დროს შესაძლებელია წარმოიშვას.

Special Procurement Notice Procurement of Consultant Services for Development and Implementation of Operations and Maintenance Program for Public Schools in Georgia PP05-A6/GEP/CS/QCBS/03
The United States of America, acting through the Millennium Challenge Corporation (“MCC”) on 26 July, 2013 signed a five-year, $140 million compact with the Government of Georgia to advance economic growth and reduce poverty in Georgia.
The Government of Georgia (GoG) created the Millennium Challenge Account Georgia (MCA-Georgia), a Legal Entity of Public Law under Georgian law, as the accountable entity to implement the Compact program and to exercise and perform the Government’s right and obligation to oversee, manage, and implement the Compact.
The Millennium Challenge Account (MCA)-Georgia is seeking a Consulting Firm to develop a national level, whole school Operations and Maintenance (O&M) System. The Consulting Firm will be required to consult for and collaborate with both the local government infrastructure implementing entity and partner organization - the Educational and Scientific Infrastructure Development Agency (ESIDA), and the local government educational database management entity - Education Management Information System (EMIS).
The MCA-Georgia now invites proposals to provide the consultant services referenced above (“Proposals”). More details on these consultant services are provided in the Terms of Reference. The Request for Proposal (“RFP”) is open to all eligible entities or persons (“Consultants”) who wish to respond.
The closing time for receipt of Proposals is September 18, 2015 at 3:00 pm local time in Georgia (GMT+4). Proposals received after this time and date shall not be considered and will be returned unopened. Consultants should be aware that distance and customs formalities may require longer than expected delivery time.