კერძო სექტორის წარმომადგენლებთან სამუშაო შეხვედრების ციკლი სახელწოდებით „პროფესიული განათლება ადამიანური კაპიტალის განვითარებისთვის“ გრძელდება.
განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის მინისტრის მოადგილემ, თამარ ქიტიაშვილმა, მორიგი ონლაინ შეხვედრა საქართველოს ტურიზმის ასოციაციის თავმჯდომარესთან, ნატალია კვაჭანტირაძესთან და ტურიზმის სექტორის სხვა წარმომადგენლებთან გამართა.
შეხვედრის მიზანი იყო ადამიანური კაპიტალის კონტექსტში, ტურიზმის სექტორში არსებული პრობლემების იდენტიფიცირება და პროფესიული განათლების სივრცეში, მათი გადაჭრის შესაძლო გზების მოძიება. ამასთანავე, პოსტ-კოვიდურ პერიოდში პრიორიტეტული მიმართულებების, უნარებისა და პოტენციური პარტნიორების განსაზღვრა.

A series of meetings with representatives of the private sector within the "Vocational Education for Human Capital Development" program continues.
Tamar Kitiashvili, Deputy Minister of Education, Science, Culture and Sport, held another online meeting with Natalia Kvachantiradze, Chairperson of the Georgian Tourism Association, and other representatives of the tourism sector.
The purpose of the meeting was to identify the problems in the context of human capital, the tourism sector and to find possible ways to solve them in the field of vocational education.