საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის მინისტრის მოადგილე, თამარ ქიტიაშვილი, სამეგრელო-ზემო სვანეთის სახელმწიფო რწმუნებულის მოადგილესთან, ნუკრი ხასიასთან და ადგილობრივი თვითმმართველობის სხვა წარმომადგენლებთან ერთად, კოლეჯის „ფაზისი“ ხობის ფილიალს ესტუმრა, სასწავლო პროცესს გაეცნო და სტუდენტებსა და მასწავლებლებს შეხვდა. კოლეჯში უსაფრთხოების ყველა ნორმა დაცულია და სასწავლო პროცესი ჩვეულ რეჟიმში მიმდინარეობს.
კოლეჯის „ფაზისი“ ხობის ფილიალი 2018 წელს გაიხსნა და ამჟამად ელექტროობის, თმის მომსახურებისა და მეთევზეობის მიმართულებით 3 სადიპლომო პროგრამას ახორციელებს. მიმდინარე წელს კოლეჯი კიდევ ორ სადიპლომო პროგრამაზე დაასრულებს ავტორიზაციის პროცესს. "ფაზისის" ხობის ფილიალში ასევე ხორციელდება მომზადება-გადამზადების მოკლევადიანი კურსები, რომელიც მუნიციპალიტეტის საჭიროებების მოკლე დროში დაკმაყოფილების საშუალებას იძლევა.

The Deputy Minister of Education, Science, Culture and Sports of Georgia, Tamar Kitiashvili, together with the Deputy State Representative of Samegrelo-Zemo Svaneti, Nukri Khasia and other representatives of the local self-government, visited the Khobi branch of Phasis College, and got acquainted with the learning process. All safety standards are observed at the college, during the study process.
Phasis College Khobi branch opened in 2018 and is currently implementing 3 diploma programs in electricity, hair services and fisheries. This year, the college will complete the accreditation process for two more graduate programs. Short-term training courses are also offered at the institutions.