პროფესიულ პროგრამებზე სწავლის მსურველთა პროფესიული ტესტირება დღეს, დილის 9 საათზე საქართველოს 59 საგამოცდო ცენტრში დაიწყო.
პროფესიული ტესტირების დაწყების პროცესს საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის მინისტრის მოადგილე თამარ ქიტიაშვილი და შეფასებისა და გამოცდების ეროვნული ცენტრის დირექტორი სოფო გორგოძე ქ. რუსთავში, კოლეჯში „მოდუსი“ დაესწრნენ.
თამარ ქიტიაშვილის განცხადებით, კოლეჯში „მოდუსი“ გახსნილი საგამოცდო ცენტრის მსგავსად, 59-ვე ცენტრში დაცულია ჯანდაცვის სამინისტროს მიერ, კორონავირუსის გავრცელების პრევენციის მიზნით შემუშავებული რეკომენდაციები და აპლიკანტებს საშუალება აქვთ კომფორტულ და უსაფრთხო სამუშაო გარემოში მოახდინონ საკუთარი შესაძლებლობების რეალიზაცია.
2020 წლის საშემოდგომო მიღებაზე, საქართველოს ყველა რეგიონის 62 პროფესიულ საგანმანათლებლო დაწესებულების 435 პროფესიულ პროგრამაზე მოსახვედრად 12 000-ზე მეტი აპლიკანტი იბრძვის.

Tamar Kitiashvili, Deputy Minister of Education, Science, Culture and Sport of Georgia, together with Sopho Gorgodze, Director of the National Center for Assessment and Examinations attended the vocational testing process at Modusi college in Rustavi.
According to Tamar Kitiashvili, just like Modusi College, all 59 examination centers adhere to the recommendations developed by the Ministry of Health to prevent the spread of coronavirus. Under safe and protected circumstances, the applicants have the capability to realize their full potential.
For the fall 2020 admission, more than 12,000 applicants are competing for the 435 vocational programs in 62 vocational education institutions in all regions of Georgia.