საგაზაფხულო არდადეგების დასრულების შემდეგ სკოლებში მოსწავლეთა, მასწავლებელთა და სკოლის ადმინისტრაციის წარმომადგენელთა დაინფიცირების მაჩვენებელი ძველ ნიშნულზე რჩება, თუმცა ქვეყნის მასშტაბით შემცირებულია დისტანციური სწავლების ფორმატი.
კერძოდ, მშობელთა თხოვნით, ასევე, ვირუსის დადასტურების მიზეზით, ქვეყნის მასშტაბით ამ ეტაპზე სრულ დისტანციურ სწავლებაზე 14 სკოლა და 64 ცალკეული კლასი იმყოფება, რაც გასულ სტატისტიკასთან შედარებით შემცირებული მაჩვენებელია.
ასევე, გასული კვირის განმავლობაში 2%-ით შემცირდა იმ მოსწავლეთა რაოდენობა, რომლებმაც თავის დროზე ონლაინ სწავლება აირჩიეს - საგაზაფხულო არდადეგების შემდეგ მოსწავლეებმა სწავლა სკოლის შენობებში არჩიეს.
ბოლო ერთი კვირის მონაცემებით, 15-დან 20 მარტის ჩათვლით, მონიტორინგისა და სავალდებულო ტესტირების შედეგად, მთელი ქვეყნის მასშტაბით ვირუსი მასწავლებელთა და სკოლის ადმინისტრაციის წარმომადგენელთა 0,1%-ს და მოსწავლეთა 0.01%-ს დაუდასტურდა - აღნიშნული მაჩვენებელი არდადეგების დაწყებამდე პერიოდის იდენტურია.
დისტანციური სწავლების ფორმატში ქვეყნის მასშტაბით კვლავ 69 პედაგოგი რჩება. აღნიშნული პედაგოგები წარმოადგენენ რისკ ჯგუფს, რომლებმაც სკოლებს დისტანციური სწავლების თხოვნით თავად მიმართეს და სკოლის მხრიდან შეღავათი გაეწიათ.

Following spring holidays, the infection rate of students, teachers and school administration at schools remains low, even though the format of distance learning has been reduced across the country.
In particular, at the request of parents, and also due to the confirmation of the virus in some cases, there are a total of 14 schools and 64 separate classes across the country who conduct learning remotely.
Additionally, the number of students who chose to study online decreased by 2% last week - after the spring break, students chose to study in classrooms.
Over the past week, from March 15 to March 20, monitoring and mandatory testing have confirmed the virus in 0.1% of teachers and faculty members, and in 0.01% of students across the country - a figure identical to the period before the holidays.
There are still 69 teachers who teach remotely across the country. In case there is an increase in virus detection, point restrictions will still be applied to schools and, as a rule, they will act in accordance with the protocol of the Ministry of Health.