კორონავირუსის გავრცელების პრევენციის მიზნით მასწავლებელთა სისტემური სავალდებულო ტესტირება თბილისსა და რეგიონებში შეუფერხებლად გრძელდება. ინფექციური საავადმყოფოს წარმომადგენლებმა ტესტირება ამჯერად თბილისის 32-ე საჯარო სკოლაში ჩაატარეს.
სახელმწიფოს მხრიდან სრულად უზრუნველყოფილი ტესტირების პროცესი სკოლაში უკვე მეხუთედ ჩატარდა, რის შედეგადაც კოვიდინფექცია მხოლოდ ერთ პედაგოგს დაუდასტურდა. სკოლამ დროულად შეძლო რეაგირება, დისტანციურ სწავლებაზე გადაიყვანა ინფიცირებულთან კონტაქტში მყოფი კლასები, რის შედეგადაც თავიდან იქნა აცილებული Covid-19-ის შიდა გავრცელება.
თბილისის 32-ე საჯარო სკოლაში, სადაც 2000-მდე მოსწავლე იღებს განათლებას, მთელი სასკოლო საზოგადოების – სკოლის ადმინისტრაციის, მასწავლებლების, მოსწავლეების, მშობლების – ძალისხმევა მიმართულია იქითკენ, რომ მაქსიმალურად დაიცვან ჯანდაცვის სფეროს რეკომენდაციები და სასწავლო სემესტრის სასკოლო სივრცეში დასრულება შეძლონ.

Systematic mandatory testing of teachers to prevent the spread of coronavirus continues uninterrupted in Tbilisi and the regions. Representatives of the Infectious Diseases Hospital conducted the test this time in Tbilisi Public School N32.
The fully state-funded testing process has already been conducted at the school for the fifth time, with COVID-19 infection confirmed in just one teacher. The school was able to respond in a timely manner, adjusting the learning experience to a remote environment, thus preventing the internal spread of Covid-19.
The efforts of the entire school of Tbilisi Public School N32, where up to 2,000 students are educated, are aimed to the recommendations of the healthcare experts. The aim is to finish the academic semester in the natural learning setting.