კიდევ ერთი ახალი პროექტი მსჯავრდებულთა რეაბილიტაციისა და რესოციალიზაციისათვის – №5, №14 და №16 პენიტენციურ დაწესებულებაში მყოფი პატიმრები სახელმწიფო პროფესიული კოლეჯების ხელშეწყობით გადამზადდებიან. პროექტის ფარგლებში 70-ზე მეტი მსჯავრდებული ორი თვის განმავლობაში ინფორმაციული წიგნიერების, კომუნიკაციისა და მართვის მოწმობის კურსის თეორიულ ნაწილს გაივლის.
№16 პენიტენციურ დაწესებულებაში მიმდინარე სასწავლო პროცესს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრის მოადგილე თამარ ქიტიაშვილი და იუსტიციის მინისტრის მოადგილე ბუბა ლომუაშვილი გაეცნენ. მინისტრის მოადგილეები სწავლების მონაწილეებს გაესაუბრნენ და პატიმრების მიერ დამზადებული ტყავისა და ხის ნივთები, აგრეთვე სამკერვალოში დამზადებული სხვა ნამუშევრები დაათვალიერეს.
პატიმართა გადამზადების პროექტი განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროსა და მსჯავრდებულთა პროფესიული მომზადებისა და გადამზადების ცენტრის ერთობლივი თანამშრომლობით ხორციელდება. პროცესში მონაწილეობენ კოლეჯი „იბერია“, „იკაროსი“, „მოდუსი“ და „გლდანის პროფესიული მომზადების ცენტრი“. №16 დაწესებულებაში არსებული სასწავლო ოთახები კი სპეციალური პენიტენციური სამსახურის ხელშეწყობითა და დახმარებით მოეწყო და აღიჭურვა.

Another new project for the rehabilitation and resocialization of convicts was introduced - prisoners at №5, №14 and №16 penitentiaries will be trained with the support of state vocational colleges.
Under the project, more than 70 convicts will undergo the theoretical part of the Information Literacy, Communication and Driving Courses over the period of two months.
The Deputy Minister of Education and Science, Tamar Kitiashvili and Deputy Minister of Justice, Buba Lomuashvili got acquainted with the ongoing educational process at 16 various penitentiary institutions. The Deputy Ministers spoke to the participants and inspected the leather and wooden items made by the prisoners, as well as other works created in the sewing shop.
The prisoner training project is implemented in cooperation with the Ministry of Education and Science and the Center for Vocational Training and Retraining of Convicts project. Iberia, Ikarusi, Modusi and Gldani Vocational Training Centres all participate in the project.