ზესტაფონის პროფესიულ კოლეჯში „კონსტრუქტ2“ საჯარო და კერძო სექტორის წარმომადგენლებმა კოლეჯის მიღწეული შედეგები შეაჯამებს და მისი განვითარების გზებზე იმსჯელეს.
სამუშაო შეხვედრაში მონაწილეობა საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრის მოადგილემ თამარ ქიტიაშვილმა, იმერეთის გუბერნატორთან ზვიად შალამბერიძესთან, კომპანია „BK Construction“-ის დამფუძნებლებთან და სხვა დაინტერესებულ პირებთან ერთად მიიღო.
შეხვედრაზე ხაზგასმით აღინიშნა „კონსტრუქტ2“-ის როლი და მნიშვნელობა რეგიონისა და, ზოგადად, სამშენებლო დარგის განვითარებაში. პარტნიორებმა პანდემიით გამოწვეულ სირთულეებზე და მათი გადაჭრის გზებზე, ასევე სამშენებლო პროფესიების პოპულარიზაციაზე იმსჯელეს და სამომავლო პრიორიტეტებიც დასახეს.
სტუმრები პროფესიულ სტუდენტებს შეხვდნენ და სასწავლო პროცესის მიმდინარეობას გაეცნენ. თანადამფუძნებლებმა და რეგიონის წარმომადგენლებმა კოლეჯის საქმიანობის ანგარიში მოისმინეს და მის სამომავლო განვითარებასთან დაკავშირებით დისკუსია გამართეს.
კოლეჯი „კონსტრუქტ2“ საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროსა და დეველოპერული კომპანია m²-ის ერთობლივი წარმატებული პროექტია. კოლეჯი ახორციელებს როგორც საკვალიფიკაციო, ასევე მოკლევადიან მომზადება-გადამზადების პროგრამებს. კოლეჯში სწავლება მოიცავს თეორიულ და პრაქტიკულ კურსს, ასევე, ანაზღაურებად სტაჟირებას. წარმატებულ კურსდამთავრებულებს m² და მისი შვილობილი კომპანია „BK Construction“ საკუთარ მშენებლობებზე ასაქმებს.

Representatives of the public and private sector at Zestaponi Vocational College "Construct2" will summarize the results achieved by the college and discuss different ways to enhance it.
Tamar Kitiashvili, Deputy Minister of Education and Science of Georgia, together with the Governor of Imereti, Zviad Shalamberidze, the founders of BK Construction and other stakeholders participated in the meeting.
The role and importance of "Construct2" in the development of the region and the construction sector in general was emphasized at the meeting. The partners discussed the difficulties caused by the pandemic and the ways to overcome it, as well as the popularization of the construction vocation, in conjunction with setting future priorities.
The guests met with vocational students and got acquainted with the learning process. The co-founders and representatives of the region listened to the feedback on the activities of the college and discussed its future development.
College "Construct2" is a joint successful project of the Ministry of Education and Science of Georgia and the development company m². The college offers both qualification and short-term training programs. College education includes theoretical and practical courses, as well as paid internships. Successful graduates are employed by m² and its subsidiary BK Construction on their own projects.