განათლებისა და მეცნიერების მინისტრი მიხეილ ჩხენკელი მე-200 სკოლას ეწვია და სასკოლო საზოგადოებას 2020-2021 სასწავლო წლის წარმატებით დასრულება პირადად მიულოცა. მინისტრმა მადლობა გადაუხადა მოსწავლეებს, მასწავლებლებს, სკოლის ადმინისტრაციასა და მშობლებს იმ ძალისხმევისათვის, რომელიც მათ მთელი წლის განმავლობაში გასწიეს.
სასწავლო წლის დასრულება სკოლის ეზოში საზეიმოდ აღინიშნა – გამოიფინა ბავშვების ნამუშევრები და სხვადასხვა აქტივობა ჩატარდა. სკოლას წელს 5 კურსდამთავრებული ჰყავს, რომელთაც საბაზო საფეხური დაასრულეს. ერთ-ერთი მოსწავლე სწავლის გაგრძელებას პროფესიულ სასწავლებელში გეგმავს.
მიხეილ ჩხენკელმა აღნიშნა, რომ პანდემიით გამოწვეული სირთულეების მიუხედავად, სამინისტრომ სასკოლო საზოგადოების დიდი ჩართულობით, ერთობლივი ძალისხმევით შეძლო ამ დიდი გამოწვევის დაძლევა, მოსწავლეები ბუნებრივ გარემოში დააბრუნა და მათთვის სკოლებში უსაფრთხო გარემო უზრუნველყო.
მინისტრის თქმით, ორმაგად სასიხარულოა ის ფაქტი, რომ მიმდინარე სემესტრი საკლასო ოთახებში დასრულდა. ეს იმას ნიშნავს, რომ წერტილოვანი შეზღუდვებით, სკოლებში უსაფრთხოების კონტროლითა და მათი საჭირო რესურსებით აღჭურვის გზით სამინისტრომ ვირუსის შიდა გავრცელება თავიდან აიცილა და პროცესი წარმატებით მართა.
აღსანიშნავია, რომ მე-200 სკოლაში ამჟამად სპეციალური საგანმანათლებლო საჭიროების მქონე 63 მოსწავლე სწავლობს.

Minister of Education and Science, Mikheil Chkhenkeli visited the 200th school and personally congratulated the school community on the successful completion of the 2020-2021 academic year. The Minister thanked the students, teachers, school administration and parents for the efforts they have made throughout the year.
The end of the school year was celebrated in the school yard - children's works were exhibited and various activities were held. One of the students plans to continue his studies in a vocational school.
Mikheil Chkhenkeli noted that despite the difficulties caused by the pandemic, the Ministry, with the great involvement of the school community, was able to overcome this great challenge, return students to the natural environment and provide them with a safe environment in schools.
The Minister said it is doubly gratifying that the current semester has ended in the classrooms. This means that the Ministry prevented the spread of the virus internally through point restrictions, security controls in schools and equipping them with the necessary resources, and the process was successful.
It is noteworthy that there are currently 63 students with special educational needs in the 200th school.