ბათუმის შოთა რუსთაველის სახელმწიფო უნივერსიტეტში პროფესიული პროგრამების მართვისა და უწყვეტი განათლების ცენტრი ახალ სასწავლო კორპუსში განთავსდა, სადაც ყველა პირობაა შექმნილი პროფესიული პროგრამების სრულფასოვნად განხორციელებისთვის. შენობაში ფუნქციონირებს თითოეული პროგრამისთვის განკუთვნილი ადაპტირებული აუდიტორიები, ლაბორატორიები, კომპიუტერული კლასები, საკონფერენციო და სამკითხველო დარბაზები, ტრენინგ-ცენტრი, სტუდენტებისთვის ხელმისაწვდომია სამუშაო და დასასვენებელი სივრცეები. ცენტრში 11 ავტორიზებული პროფესიული პროგრამა ხორციელდება, რომელზეც 300-ზე მეტი სტუდენტი სწავლობს.
თანამედროვე სტანდარტების ახალი სივრცე საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრის მოადგილემ თამარ ქიტიაშვილმა მოინახულა. მინისტრის მოადგილემ ცენტრის დირექტორთან მადონა მიქელაძესთან და სხვა წარმომადგენლებთან ერთად სასწავლო დაწესებულების განვითარების სამომავლო გეგმები და თანამშრომლობის პერსპექტივები განიხილა.
აღსანიშნავია, რომ ბათუმის შოთა რუსთაველის სახელმწიფო უნივერსიტეტის თანამედროვე სტანდარტების ახალმა სასწავლო კორპუსმა ფუნქციონირება 2020 წლის შემოდგომაზე დაიწყო. კორპუსის მშენებლობა და აღჭურვა ცენტრალური და ადგილობრივი მთავრობის ფინანსური მხარდაჭერით განხორციელდა.

Batumi Shota Rustaveli State University Centre for Vocational Program Management and Continuing Education was allocated to a new educational building, where all the conditions are created for the full implementation of vocational programs. The building has adapted auditoriums for each program, laboratories, computer classes, conference and reading halls, training centre, work and leisure spaces are available for students. The centre runs 11 authorized vocational programs, with more than 300 students.
Tamar Kitiashvili, Deputy Minister of Education and Science of Georgia visited the new space of modern standards. The deputy minister together with the director of the centre - Madona Mikeladze and other representatives discussed the prospects for the development of the educational institution and the prospects of increasing cooperation.
It should be noted that the new building of modern standards of Batumi Shota Rustaveli State University started functioning in the fall of 2020. The construction and equipping of the building was carried out with the financial support of the central and local governments.