გლდანის პროფესიულმა კოლეჯმა დასაქმების ფორუმს უმასპინძლა, სადაც ოცდათხუთმეტმა ბიზნესკომპანიამ შრომის ბაზარზე აქტიური 500-ზე მეტი ვაკანსია წარმოადგინა მომსახურების, სავაჭრო, სასტუმრო და სარესტორნო, სამრეწველო, სატრანსპორტო, ლოჯისტიკური, სამშენებლო, სადაზღვევო და ჯანდაცვის სფეროებიდან.
ფორუმზე დასაქმების მსურველ ყველა დაინტერესებულ პირს, მათ შორის, კოლეჯის კურსდამთავრებულებსა და სტუდენტებს, შესაძლებლობა ჰქონდათ, უშუალოდ პოტენციური დამსაქმებლებისაგან მიეღოთ სრული ინფორმაცია სასურველ ვაკანსიაზე, თავადაც წარმოეჩინათ საკუთარი უნარები და ადგილზევე გაერკვიათ მომავალი თანამშრომლობის დეტალები. ფორუმზე მისულ სტუმრებს ასევე შეეძლოთ, გაცნობოდნენ გლდანის კოლეჯში მიმდინარე პროფესიულ პროგრამებს.
ღონისძიება დასაქმების ხელშეწყობის სახელმწიფო სააგენტომ ადგილობრივ თვითმმართველობასთან ერთად განახორციელა. ფორუმი გახსნეს და მონაწილეებს სიტყვით მიმართეს საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრის მოადგილემ თამარ ქიტიაშვილმა და ოკუპირებული ტერიტორიებიდან დევნილთა, შრომის, ჯანმრთელობისა და სოციალური დაცვის მინისტრის მოადგილემ თამილა ბარკალაიამ.
თამარ ქიტიაშვილის განცხადებით, გლდანის კოლეჯში გამართული ფორუმი ნათელი დადასტურებაა იმისა, რომ პროფესიული განათლება არის უმოკლესი გზა დასაქმებისთვის. მისივე თქმით, პროფესიული კოლეჯების მიერ შეთავაზებული მრავალფეროვანი პროგრამები მიმართულია იმისაკენ, რომ ახალგაზრდები და ზრდასრულები აღჭურვოს თანამედროვე უნარებით და ხელი შეუწყოს მათ წარმატებას შრომის ბაზარზე.
თანამედროვე სტანდარტების გლდანის პროფესიული კოლეჯი საგანმანათლებლო პროგრამებს ძირითადად ინჟინერიის, ხელოვნების, ტექნოლოგიებისა და ბიზნესის ადმინისტრირების მიმართულებით ახორციელებს და ყოველწლიურად 500-მდე კურსდამთავრებული ჰყავს. ამ ეტაპზე კოლეჯი 2021-2022 სასწავლო წლის მიღებისთვის ემზადება. მიმდინარე წელს კოლეჯს თანამედროვე სტანდარტების ავტოსახელოსნო შეემატა, რომელიც მაღალტექნოლოგიური ამწეებითა და სხვა აუცილებელი დანადგარებითაა აღჭურვილი. ავტორიზაცია გაიარა და ახალი სასწავლო წლიდან ამოქმედდება ოთხი ახალი ინტეგრირებული პროფესიული პროგრამაც.

All the interested stakeholders, including college graduates and students, had the opportunity to get full information about the desired vacancy directly from potential employers, to demonstrate their skills and to find out the details of future cooperation on the spot. Visitors to the forum could also get acquainted with the current professional programs at Gldani College.
The event was implemented by the State Employment Promotion Agency together with the local self-government. The forum was opened by Tamar Kitiashvili, Deputy Minister of Education and Science of Georgia and Tamila Barkalaia, Deputy Minister of Refugees, Labour, Health and Social Affairs from the Occupied Territories.
According to Tamar Kitiashvili, the forum held at Gldani College is a clear confirmation that vocational education is the shortest way to employment. According to her, the various programs offered by vocational colleges are aimed at equipping young people and adults with modern skills and promoting their success in the labour market.
Gldani Vocational College of Modern Standards offers educational programs mainly in engineering, arts, technology and business administration and has up to 500 graduates each year. At this point the college is preparing for the 2021-2022 academic year. This year, the college has added a modern standard workshop equipped with high-tech cranes and other necessary equipment.