საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრის პირველმა მოადგილემ აკაკი სეფერთელაძემ ბათუმის №3 საჯარო სკოლაში აჭარის განათლების, კულტურისა და სპორტის მინისტრთან გია აბულაძესთან ერთად, მანდატურებს სერტიფიკატები გადასცა.
ქალაქ ბათუმის ყველა საჯარო სკოლაში ახალი სასწავლო წლიდან მოზარდების უსაფრთხოებას სერტიფიცირებული მანდატურები დაიცავენ. ტრადიციულად მათი გადამზადება საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს აკადემიაში განხორციელდა. მომავალი მანდატურები სამი კვირის მანძილზე თეორიულ მასალასთან ერთად, პრაქტიკულ უნარ-ჩვევებს ეუფლებოდნენ და ფსიქოლოგიურ კურსს გადიოდნენ.
”უსაფრთხო სკოლის პროექტის” ფარგლებში დასრულებულია ბათუმის საჯარო სკოლებში ვიდეოსამეთვალყურეო აპარატატურის დამონტაჟების პროცესიც. თანამედროვე საერთაშორისო სტანდარტების შესაბამისი ვიდეოაპარატურა ბათუმის სკოლებში კომპანია „ნეოტექმა“ დაამონტაჟა. მათი დახმარებით მანდატურები სკოლის შიდა და გარე პერიმეტრის რეალურ დროში გააკონტროლებენ.

The first Deputy Minister of Education and Science of Georgia Akaki Seperteladze and the Minister of Education, Culture and Sport of Autonomous Republic of Adjara Gia Abuladze awarded resource officers with certificates at Public Schools №3 of Batumi.
From the new academic year the certified resource officers will guard the safety of students all public schools of Batumi. The resource officers had 3 weeks training at the Ministry of Internal Affairs Police Academy where they took courses of professional skills and psychology.
In the framework of “Safe School” program, surveillance cameras are installed in the public schools of Batumi. The surveillance system was installed by the company “Neotech”. The cameras will monitor the indoor and outdoor sites of schools in live regime.