მასწავლებლის საერთაშორისო დღესთან დაკავშირებით, საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრი დიმიტრი შაშკინი და განათლების პროფესიული სინდიკატის პრეზიდენტი ტატო შავშიშვილი თბილისის 21-ე საჯარო სკოლას ეწვივნენ და მასწავლებელთა სერტიფიცირების გამოცდებზე გასული ყველაზე მაღალქულიანი მასწავლებელი ნინო ქევხიშვილი დააჯილდოვეს.
თბილისის 21-ე საჯარო სკოლის გერმანული ენის პედაგოგი ნინო ქევხიშვილი სერტიფიცირებულ პედაგოგთა შორის ერთ-ერთია, რომელმაც პედაგოგთა სასერტიფიკაციო გამოცდაზე მაღალი შედეგი აჩვენა. მან პროფესიულ უნარებში 56, საგნობრივში 116, მთლიანობაში 172 ქულა დააგროვა.
დიმიტრი შაშკინმა საქართველოს ყველა პედაგოგს მასწავლებელთა საერთაშორისო დღე მიულოცა. როგორც მინისტრმა აღნიშნა, პედაგოგთა სერტიფიცირების მთავარი ამოცანა კვალიფიკაციის ამაღლებაა და მნიშვნელოვანია, რომ მასწავლებელთა უმეტესობა ამ ინიციატივას გამოეხმაურა.
პედაგოგები, რომლებმაც მასწავლებელთა სასერტიფიკატო გამოცდები წარმატებით ჩააბარეს და ცოდნის მაღალი დონე აჩვენეს, ახალი სასწავლო წლიდან გაზრდილ ანაზღაურებას მიიღებენ. გარდა ამისა, ისინი მენტორ მასწავლებლებად იმუშავებენ და შესაძლებლობა მიეცემათ სამინისტროს მიერ ინიცირებულ სხვადასხვა პროგრამებში ჩაერთონ.
საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრმა დიმიტრი შაშკინმა თბილისის 21-ე საჯარო სკოლის გარდა, უკვე დააჯილდოვა თბილისისა და რეგიონების საჯარო სკოლების ის მასწავლებლები, რომლებმაც სასერტიფიკატო გამოცდები ასევე წარმატებით გაიარეს.

Minister of Education and Science of Georgia, Dimitri Shashkini and President of Education Professional Syndicate, Tato Shavshishvili visited Tbilisi Public School №21 in the scope of the Teacher’s Day and awarded the teacher of this school who took the highest score in the teacher’s certification exams.
German language teacher of Tbilisi Public School №21 Nino Kevkhishvili is one the certified teachers who received highest scores in teachers’ certification exams. She took 56 in professional abilities and 116 – in the subject exam. Totally, she took 172.
Dimitri Shashkini congratulated all teachers on Teachers’ International Day. According to the Minister, teachers’ certification is designed to improve teachers’ qualification. It is important that almost all teachers responded to this initiative.
Teachers, who successfully passed teachers’ certification exams and showed high level of knowledge, will receive increased salary from the new academic year. They will be able to work as mentor-teachers as well. Certified teachers will have opportunity to participate in different programs initiated by MES.
Minister of Education and Science of Georgia, Dimitri Shashkini have already awarded the teachers of regional and Tbilisi schools who successfully passed the certification exams.