სასკოლო ბიბლიოთეკების მოწყობა გრძელდება. საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრმა დიმიტრი შაშკინმა და ”ბაზისბანკის” გენერალურმა დირექტორმა დავით ცაავამ თბილისის №45 საჯარო სკოლის ბიბლიოთეკას საჩუქრად წიგნები გადასცეს.
,,ბაზისბანკი’’ გამოეხმაურა ინიციატივას სკოლების ბიბლიოთეკების შევსების შესახებ და სკოლისთვის სასწავლო-შემეცნებითი და მხატვრული კლასგარეშე ლიტერატურის ასზე მეტი წიგნი შეიძინა.
სასკოლო ბიბლიოთეკების მოწყობა პრეზიდენტის ერთ-ერთი ინიციატივა და სამინისტროს პრიორიტეტია, რომლის მიხედვით, ახალი სასწავლო წლიდან ბიბლიოთეკების წიგნებით შევსება დაიწყო. სამინისტრო მიესალმება და მადლობას უხდის ამ პროცესის მხარდამჭერ ყველა ორგანიზაციასა და კერძო პირს, მათ შორის ”ბაზისბანკს”, რომელიც გამოეხმაურა სამინისტროს ინიციატივას - საჯარო სკოლების ბიბლიოთეკების საკითხავი ლიტერატურითა და სასწავლო სახელმძღვანელოებით შევსების თაობაზე.
მხატვრული ლიტერატურის გარდა, სამინისტრო მაქსიმალურად ზრუნავს სასკოლო ბიბლიოთეკების სასწავლო სახელმძღვანელოებითა და სხვა სასწავლო მასალით შევსებაზეც. წელს პირველად განხორციელდა სოციალურად დაუცველი ყველა კლასის მოსწავლის სახელმძღვანელოებით უზრუნველყოფა, მიმდინარეობს სასკოლო ბიბლიოთეკების მეორადი გამოყენების სახელმძღვანელოებით აღჭურვა, რომელთა გამოყენების უფლება ნებისმიერ მოსწავლეს ექნება.
45-ე საჯარო სკოლა ერთ-ერთი გამორჩეული სკოლაა გლდანის რაიონში, სკოლის ხელმძღვანელობა და პედაგოგები მუდმივად ზრუნავენ როგორც სასწავლო პროცესის დახვეწაზე ასევე, სასკოლო ინფრასტრუქტურის გაუმჯობესებაზე. სკოლაში 800-მდე მოსწავლეა, ისინი აქტიურად მონაწილეობენ სასწავლო ოლიმპიადებში, სხვადასხვა ინტელექტუალურ და სპორტულ ღონისძიებებში.

BasisBank responded to the initiative about refurbishing the school libraries and purchased more than 100 literature for Public School №45.
Refurbishment of school libraries is the President’s initiative and the priority of MES. According to this initiative, supplying the school libraries with the books started from the new academic year. MES thanks all organizations and people including BasisBank who supported this process and donated books to the school libraries.
MES supplies the school libraries with the literature as well as the textbooks and educational material. For the first time this year, all vulnerable schoolchildren were provided with the free textbooks. Supplying the school libraries with the secondary textbooks is underway. All schoolchildren will be able to use them.
Public School №45 is one of the distinguished schools in Gldani region. The school management and the teachers permanently improve the teaching process and refurbish the school infrastructure. Around 800 schoolchildren study in this school. They take part in the educational Olympiads and different intellectual and sports activities.