პედაგოგთა სასერტიფიკატო გამოცდები პროფესიულ უნარებში დასრულდა. ამ თემასთან დაკავშირებით, საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროს გამოცდების ეროვნული ცენტრის დირექტორმა მაია მიმინოშვილმა და სამინისტროს მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნული ცენტრის დირექტორმა გია მამულაშვილმა ბრიფინგი გამართეს.
სასერტიფიკატო გამოცდები პროფესიულ უნარებში 6, 7 და 8 ივლისს ჩატარდა. საგამოცდო პროცესმა მშვიდ ვითარებაში, შეფერხებებისა და ექსცესების გარეშე ჩაიარა. 11 ივლისს იწყება გამოცდა დაწყებითი (I-IV) კლასების პედაგოგებისთვის, მათ პირველად მიეცემათ გამოცდებზე გასვლის შესაძლებლობა. ორნაწილიან ტესტზე სამუშაოდ პედაგოგებს 5 საათი აქვთ. ბრიფინგზე ზოგადი უნარების ჯგუფის ხელმძღვანელმა სოფო დოლიძემ დაწყებითი კლასების პედაგოგებს გამოცდის შესახებ ბოლო რეკომენდაციები მიაწოდა.

Teachers’ exams in Professional Skills have finished. Head of National Examination Center under the Ministry of Education and Science of Georgia Maia Miminoshvili and Director of National Center for Teacher Professional Development Center Gia Mamulashvili held briefing for the press on this matter.
Certification Exams in Professional Skills were organized on July6-7-8. Examination process went smoothly. On July 11, teachers of Primary Level (I-IV Grades) will be able to take exams that will last for 5 hours. On the briefing representative of National Examination Center Sopho Dolidze gave recommendations on the exams to the teachers of primary level.